امنیت کاربران اپل تهدید می‌شود؟/اپل بازان بخوانند

امنیت-کاربران-اپل-تهدید-می‌شود؟/اپل-بازان-بخوانند

به گزارش بازخوان و به نقل از مهر، این حفره که برای مدت های طولانی برطرف نشده بود، می تواند به یکی از خطرناک ترین آسیب پذیری های امسال رایانه ها و گوشی های ساخت اپل مبدل شود.

حفره یاد شده مربوط به شیوه همگام سازی اطلاعات ذخیره شده بر روی محصولات مختلف اپل مانند آیفون و رایانه های مک و غیره از طریق سرویس کلود این شرکت موسوم به آی کلود است. این همگام سازی شامل به روزرسانی اطلاعات مربوط به کلمات عبور و داده های مربوط به کارت اعتباری نیز هست و افشای آنها به خاطر نقص یادشده به هکرها امکان می دهد تمامی اسرار و اطلاعات خصوصی افراد که بر روی آیفون، آی پد، رایانه های مک و غیره ذخیره شده را سرقت کنند.

بررسی های شرکت امنیتی Longterm Security نشان می دهد این آسیب پذیری دقیقا از نوع آسیب پذیری هایی است که به پلیس آمریکا و نهادهای اطلاعاتی آن امکان می دهد تا قابلیت رمزگذاری اطلاعات در سرویس های کلود اپل را دور بزنند و داده های کاربران را سرقت کنند. 

به گزارش بازخوان، اپل در فروردین ماه گذشته برای حل مشکل مذکور وصله ای را عرضه کرده که بسیاری از کاربران هنوز آن را نصب نکرده اند. 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید