انتقاد تند اوکراین از روسیه به علت حملات باج افزاریخبرگزاری فارس: انتقاد تند اوکراین از روسیه به علت حملات باج افزاری

انتقاد-تند-اوکراین-از-روسیه-به-علت-حملات-باج-افزاریخبرگزاری-فارس:-انتقاد-تند-اوکراین-از-روسیه-به-علت-حملات-باج-افزاری

به گزارش بازخوان به نقل از فارس ، SBU اعلام کرده که به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد روسیه در حملات یاد شده دست داشته است.

کارشناسان SBU معتقدند از آنجایی که باج افزار پتیا فاقد سازوکاری برای کسب اطمینان از پرداخت باج های درخواستی توسط قربانیان است و بعد از پرداخت باج هم فایل های قفل شده رمزگشایی نشده اند می توان نتیجه گرفت که طراحی پتیا با هدف تخریب اطلاعات متعلق به نهادهای بخش خصوصی و دولتی صورت گرفته است.

روسیه این اتهامات را رد کرده و آنها را بی پایه و اساس توصیف کرده است. نکته قابل تامل این است که بسیاری از نهادهای دولتی و خصوصی در خود روسیه هم به علت حملات باج افزار پتیا آسیب دیده اند و لذا نسبت دادن این باج افزار به روس ها کار ساده ای نیست.

پیش از این در دسامبر سال ۲۰۱۶ هم سیستم های بخش انرژی و حمل و نقل اوکراین هدف حملات بدافزاری قرار گرفتند و حتی بخشی از شبکه توزیع برق این کشور از کار افتاد. در آن زمان نیز اوکراین انگشت اتهام را به سمت روسیه نشانه رفت.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید