برگزاری کلاس‌­های خبرنویسی برای فارسی‌آموزان خارجی

برگزاری-کلاس‌­های-خبرنویسی-برای-فارسی‌آموزان-خارجی

با توجه به اعلام نیاز برخی از رسانه‌های تصویری و خبرگزاری­‌های داخلی برای استفاده از فارسی آموزانی که علاقه­‌مند به فعالیت در حوزه خبرنگاری و گزارشگری تلویزیونی و رادیویی در کشور خودشان بودند، موضوع برگزاری کلاس خبرنویسی به صورت اختیاری در جلسه افتتاحیه هشتادوچهارمین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی مطرح شد و فارسی آموزان سطح پیشرفته بیشترین ابراز علاقه برای شرکت در کلاس‌­ها را مطرح کردند.

بر همین اساس برای برگزاری این کلاس­‌ها با استادان بنام آموزش خبرنویسی از جمله یونس شکرخواه، نمکدوست، احمد توکلی و حسین امامی مشورت شد و در نهایت در دو جلسه فشرده اصول اولیه خبرنویسی و مقاله نویسی توسط احمد توکلی تدریس شد.

در نخستین جلسه آموزش خبرنویسی که با حضور فارسی آموزان سطح پیشرفته و استادان زبان فارسی و تدریس احمدتوکلی برگزار شد، مطالب اولیه ارزش‌های خبری، عناصر خبری و اصول و سبک­‌های خبرنویسی، به خصوص خبرنویسی مدرن آموزش داده شد و از آنها درخواست شد تا ضمن مطالعه روزنامه‌های ارائه شده در کلاس، ارزش­‌ها در لیدخبری را مشخص کرده و برای جلسه دوم آماده کنند.

این فارسی آموزان شرکت کننده در کلاس، در جلسه دوم خبرهایی را تنظیم کرده و در کلاس ایرادات خبری‌شان اصلاح و نکات مهم خبرنویسی و تیتر زنی را فرا گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین، از آنجایی که شغل آفرینی برای فارسی آموزان در استقبال و گسترش زبان فارسی اهمیت بسزایی دارد، برگزاری کلاس‌های خبرنگاری و همچنین فن ترجمه، ضمن معرفی هرچه بهتر و بیشتر متون ادبی و اخبار ایران و جهان، در افزایش این علاقه­‌مندی موثر خواهد بود.

احمد توکلی مدرس این دوره دارای مدرک دکترای مدیریت رسانه و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و چندین کتاب در حوزه خبر‌نویسی و گزارش نویسی تالیف کرده است.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید