تحویل اسناد همکاری آمریکا با داعش از سوی سردار سلیمانی به ظریف

مدیرکل امور بین الملل مجلس از تحویل اسناد همکاری آمریکا به داعش از سوی سردار سلیمانی به وزیرخارجه کشورمان خبر داد.

به گزارش سایت بازخوان به نقل از کانال تلگرامی خبرگزاری دانشجو، مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی تاکید کرد:زمانی که من در وزارت خارجه بودم، در ملاقاتی که با سردار سلیمانی داشتم، مستنداتی را به من ارائه داد و گفت با غربی‌ها و سازمان مللی‌ها مذاکره دارید، این را در روی آنها بزنید و بازگو کنید.

وي خاطرنشان كرد: حتی سردار سلیمانی گفت به آقای دکتر ظریف هم بگویید در کنار مذاکرات هسته‌ای مذاکره درباره منطقه با امریکا نداشته باشد ولی اگر در جایی لازم شد برگه‌ای رو کند، این را روی میز بگذارد و بگوید شما این هستید.

زماني اظهاركرد: سردار سلیمانی مستندات دقیق و با اطلاعات به لحاظ جغرافیایی و زمانی و جزئیات دقیق ارائه داد مثلا در زمانی که در عراق موصل در اشغال داعش بود، هواپیمای ۳۳۰ امریکا در فرودگاه موصل نشسته است، ژنرال‌های آمریکایی از این هواپیما پیاده شدند و تجهیزات نظامی تخلیه شده است. در سالن VIP فرودگاه رهبران داعش در موصل با ژنرال‌های امریکایی ۳ ساعت و ۲۳ دقیقه مذاکره کرده‌اند و بعد سوار هواپیما شدند و برگشتند.

وي تصريح كرد: امریکایی‌ها و غربی‌ها بسیار علاقمندند که برجام منطقه‌ای کلید بخورد و درباره منطقه با ما گفت‌وگو کنند.

پیش از این نیز بسیاری از مقامات کشورهای جهان از ارتباط داعش با آمریکا و کشورهای دیگر چون عربستان سعودی خبر داده بودند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید