دیدار محرمانه «نتانیاهو» و وزیر خارجه امارات درباره برنامه هسته‌ای ایران

دیدار-محرمانه-«نتانیاهو»-و-وزیر-خارجه-امارات-درباره-برنامه-هسته‌ای-ایران

به گزارش سایت بازخوان به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «عبدالله بن زائد آل نهیان» وزیر خارجه امارات عربی متحده در سال ۲۰۱۲ بطور مخفیانه با هم دیدار و درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرده بودند.

روزنامه «هاآرتص» این مطلب را به نقل از دو دیپلمات غربی که نامشان را فاش نکرد، منتشر کرده و نوشت این دیدار به درخواست نتانیاهو در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲ در هتل «لویس رگنسی» در نیویورک و بصورت کاملا محرمانه برگزار شد.

نتانیاهو در این دیدار از وزیر خارجه امارات خواست اقداماتی را علیه ایران و برنامه هسته‌ای آن انجام دهد ولی بن زائد تاکید کرد تا زمانی که اسرائیل روند سازش با فلسطینیان را به نتیجه نرساند، کشورش نمی‌تواند کاری برای او انجام دهد.

وزیر خارجه امارات در این دیدار ضمن تشکر از صحبت‌های روز قبل نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل – ادعاهایی درباره تهدید و تسلیحات اتمی ایران – در بسیاری از موارد با نگرانی‌های رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای تهران همراهی کرد.

به گفته دو مقام دیپلمات غربی، بن زائد در این دیدار به نتانیاهو تاکید کرد امارات عربی متحده خواستار بهبود روابط با اسرائیل است اما نمی‌تواند این کار را علنی انجام دهد؛ نه حداقل تا زمانی که تل‌آویو با فلسطین سازش کند.

به نوشته هاآرتص، نتانیاهو بعد از آن دیدار تا کنون تلاش بسیاری برای ترتیب دادن جلسه ملاقات با «محمد بن زائد بن سلطان آل نهیان» ولیعهد ابوظبی انجام داده است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید