لاوروف:‌ از اسد حمایت نمی‌کنیم اما نمی‌خواهیم سناریوی عراق در سوریه تکرار شود

لاوروف:‌-از-اسد-حمایت-نمی‌کنیم-اما-نمی‌خواهیم-سناریوی-عراق-در-سوریه-تکرار-شود

به گزارش سایت بازخوان به نقل از شبکه خبری روسیاالیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنرانی که در مقر “بنیاد کوربر” در شهر برلین آلمان داشت، گفت: ما از اسد حمایت نمی‌کنیم بلکه به قطعنامه‌های شورای امنیت پایبند هستیم و این قطعنامه‌ها هم به وضوح بر این مساله تاکید دارند که تعیین سرنوشت سوریه تنها حق مردم این کشور است.

لاوروف اظهار داشت: در مورد اسد باید بگویم که ما از او حمایت نمی‌کنیم اما نمی‌خواهیم که آنچه در عراق رخ داد در سوریه نیز تکرار شود.

وزیر خارجه روسیه درباره آنچه در عراق گذشت، گفت: کشورهای غربی بسیاری تشنه نابودی دیکتاتور در این کشور بودند و به همین دلیل من می‌ترسم همانگونه که در عراق شاهد بودیم پس از نابودی “دیکتاتور”، کشور سوریه نیز نابود شود، به همین خاطر ما شاهد تحولاتی بسیار پیچیده هستیم.

وی افزود: در حال حاضر لیبی نیز شاهد وضعیتی مشابه سوریه است.

لاوروف با اشاره به اتهام روسیه به ایفای نقشی تخریبی در جهان گفت: رسانه‌های غربی را دنبال می‌کنم و از گزارش‌های خبری آنها برایم روشن شده که بحرانی در جهان نیست که غرب روسیه را به دست داشتن در آن متهم نکند.

وزیر خارجه روسیه بار دیگر اظهارات مسئولان غربی مبنی بر تلاش مسکو برای تضعیف اتحادیه اروپا و ایجاد اختلاف میان اعضای آن را رد کرده و ادعاهای این چنینی را احمقانه و غیر منطقی توصیف کرد.

این مسئول روس درباره ادعاهای مطرح شده مبنی بر تلاش مسکو برای دخالت در انتخابات کشورهای اروپایی از جمله انتخابات آلمان تاکید کرد: این فرضیه‌ها کاملا بی‌اساس هستند و این برای ما تحسین است که ما را به عنوان کشوری معرفی کنند که توان تعیین سرنوشت‌ جهان در آمریکا و آلمان را دارد، اما این تصویر درستی از روسیه نیست.

وی با اشاره به تحقیقاتی که در آمریکا درخصوص ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده، گفت: یک مورد فعالیت دال بر واقعیت داشتن این دخالت هنوز کشف نشده است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید