نشت آب در تهران ۱.۵ برابر سد لتیان است!

نشت-آب-در-تهران-۱.۵-برابر-سد-لتیان-است!

به گزارش بازخوان به نقل از تسنیم ، به گفته «علیرضا نوذری پور» قائم مقام مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران میزان هدررفت واقعی آب شرب در شهر تهران ۱۱ درصد است.

با توجه به این مسئله، از حدود ۳۵۰ لیتر سرانه مصرف آب شرب هر تهرانی در روزهای گرم سال، ۳۸٫۵ لیتر پیش از رسیدن به دست مصرف کننده در شبکه توزیع آب هدر می رود و ۳۱۱٫۵ لیتر آب شرب به طور متوسط در هر شبانه روز به ازای هر نفر به مصرف می رسد.

در سال ۹۵ در مجموع حدود یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب آب شرب برای تهران تولید و توزیع شد. ۱۱ درصد این رقم یعنی ۱۱۵ میلیون و ۵۰ هزار مترمکعب آب شرب در طول سال ۹۵ در تهران پیش از رسیدن به مصرف کننده از شبکه فرسوده این کلانشهر نشت کرده و به هدر رفته است.

مخزن سد لتیان که یکی از ۵ سد اصلی تأمین آب شرب کلانشهر تهران است در مجموع ۹۵ میلیون مترمکعب ظرفیت ذخیره آب دارد. به عبارتی در طول هر سال قریب به ۱٫۵ برابر ظرفیت سد لتیان آب شرب در شبکه شهر تهران پیش از رسیدن به مصرف کننده، نشت کرده و هدر می رود.

با این وجود، سالانه هیچ بودجه ای برای بازسازی و نوسازی شبکه فرسوده توزیع آب کلانشهر تهران در نظر گرفته نمی شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید