هواپیمایی قطر به دنبال ایجاد خطوط پروازی جدید در ایران

هواپیمایی-قطر-به-دنبال-ایجاد-خطوط-پروازی-جدید-در-ایران

اکبر البکر مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر اعلام کرد: این شرکت تحت فشار قطع روابط سیاسی قطر با کشورهای همسایه، خرید هواپیماهای جدید را لغو نخواهد کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به بسته شدن آسمان کشورهای همسایه به روی هواپیماهای قطری، به دنبال افزایش ظرفیت پروازهای خود با ایجاد خطوط پروازی جدید هستیم.

البکر در نمایشگاه هوایی پاریس تأکید کرد: ما به زمان نیاز داریم اما به‌زودی ظرفیت خود را بازسازی خواهیم کرد.

این شرکت قصد دارد مسیرهای هوایی جدیدی را در کشورهایی نظیر مقدونیه، اسلوونی، بوسنی و هرزه‌گوین ایجاد کرده و فعالیت خود را در مسیرهای هوایی ایران افزایش دهد.

این شرکت همچنین قصد دارد هواپیماهای پهن‌پیکر خود در مسیر پروازی آمریکای جنوبی نظیر ریودوژانیروی برزیل و سانتیاگوی شیلی را فعال کند. این در شرایطی است که مسیرهای پروازی کشورهای همسایه این کشور بر روی هواپیماهای قطری بسته شده است و با افزایش مدت زمان پرواز قطری‌ها مواجه است.

در حال حاضر مسیرهای پروازی قطر به کشورهایی نظیر برزیل با افزایش ۲ ساعته مدت پرواز روبرو شده‌اند.

دو هفته پیش ۴ کشور عربستان، مصر، امارات و بحرین به طور همزمان روابط سیاسی خود با قطر را قطع کرده و آسمان کشورهای خود را به روی هواپیماهای قطری بستند.

البکر معتقد است: هیچ کشوری حق ندارد آسمان کشور خود را به روی دیگر کشورها ببندد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر تأکید کرد: اقدام این ۴ کشور نقض توافقات حمل‌ونقل هوایی بین‌المللی است.

وی همچنین از ایکائو به دلیل انفعال در زمینه حمایت از قطر در برابر این ۴ کشور در زمینه بسته شدن آسمان این کشورها به روی هواپیماهای قطری انتقاد کرد.

البکر معتقد است بسته شدن مسیرهای هوایی به روی هواپیماهای قطری کاملاً غیرقانونی است.

این مقام قطری تأکید کرد: اقدام کشورهای عربی در بستن آسمان کشورهای خود به روی هواپیماهای قطر از چند جهت به زیان این شرکت هواپیمایی تمام شده است، چراکه نه‌تنها هزینه و مدت زمان پرواز بسیاری از مقاصد را افزایش داده است، بلکه با توجه به این افزایش زمان پرواز تقاضای بلیت را نیز کاهش داده است.

البکر ادامه داد: بسیاری از مسافران پس از اجرای این تحریم‌ها رزرو بلیت خود برای هواپیمایی قطر را لغو کردند.

وی همچنین گفت: ما خریدهای خود را لغو نخواهیم کرد، چراکه علی‌رغم این تحریم‌ها با مشکلات کمبود هواپیماهای پهن‌پیکر مواجه هستیم، به‌گونه‌ای که ایرباس در تحویل هواپیماهای A350 به ما تأخیر کرده است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید