پیش بیني پرداخت قريب به ۸۰۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه در سال ۹۶

پیش-بیني-پرداخت-قريب-به-۸۰۰-هزار-فقره-تسهيلات-قرض-الحسنه-در-سال-۹۶

به گزارش بازخوان به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری در حاشيه بيست و هفتمين همايش پولي و ارزي با بيان اينکه، اين امر نويد بخش آن است که ما مي‌توانيم تسهيلات قرض الحسنه ازدواج، سلامت و كارآفريني بيشتري به متقاضيان ارائه دهيم، افزود: سال گذشته بانك ما ۵۱۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه به متقاضيان ارائه كرد و امسال پيش بيني مي‌كنيم اين رقم به حداكثر ۸۰۰ هزار فقره تسهيلات ارتقا يابد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه در سال ۹۴ منابع قرض الحسنه اين بانک ۳۰ درصد و در سال ۹۵، سي و هشت درصد رشد نشان مي‌دهد افزود: اين امر نشان دهنده اعتماد و اعتقاد مردم به بانک‌هاي قرض الحسنه و اينگونه تسهيلات است.
وی با اشاره به اهمیت اشتغالزایی و کارآفريني براي رشد اقتصادي در جامعه بيان داشت: کارآفريني و ايجاد بسترهاي مناسب براي توليد و اشتغالزايي لازمه رشد و توسعه اقتصادي است و در حال حاضر نقش اصلي تامين منابع مالي بر عهده نظام بانکي مي باشد، از اين رو ضروري است تا مسائل و مشکلات پيش روي بانك ها مرتفع گردد.
اکبری افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است تا بانک ها بتوانند توان ایفاي تعهدات و اعطاي تسهيلات خود را افزايش دهند و در اين راستا نقش نظارتي بانک مرکزي بر عملكرد بانك ها بيش از پيش احساس مي شود.
وی ادامه داد: بانک مرکزی طی ۴ سال گذشته با هدف تحکیم شفافيت، اقدامات نظارتي شايسته اي را ارائه نموده است و همواره بر الزامات اجرايي شدن صورت هاي مالي همگرا با IFRS تاکيد مي كند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: رعایت اين استانداردهاي اعمال شده از سوي بانک مرکزي ميتواند تاثير بسزايي در شفافيت ترازنامه ها، صورت هاي سود و زيان اعلام شده و عملكرد نهايي بانك ها داشته باشد.
مرتضی اکبری خاطرنشان کرد: استانداردهای جدید تهيه و تنظيم صورت هاي مالي به رتبه بندي شدن تدريجي بانک هاي کشور كمك مي كند و با شناسايي ريسك هاي آنها منجر به بهبود تصميم گيري مردم براي سپرده گذاري مي شوند

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید