چرا بازیگران فیلم سینمایی “خوک” در فستیوال برلین، سیاه پوشیدند؟

روز گذشته فیلم سینمایی ایرانی، خوک در جشنواره فیلم سینمایی برلین اکران شد، نکته جالب توجه درباره این فیلم اما سیاه پوشیدن تمام بازیگران زن این فیلم در نشست خبری بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی سایت بازخوان، در مراسم گلدن گلوب امسال بود که بسیاری از بازیگران زن برای اعتراضات جنسی صورت گرفته در هالیوود، رنگ سیاه را برای پوشش خود در این مراسم انتخاب کردند.

روز گذشته اما فیلم سینمایی خوک در جشنواره فیلم برلین اکران شد.

در تازه ترین ساخته مانی حقیقی، پریناز ایزدیار، لیلا حاتمی و لیلی رشیدی ایفای نقش می کنند.

نکته جالب توجه اینجاست که این بازیگران نیز رنگ سیاه را برای پوشش خود انتخاب کردند، اقدامی که بسیاری از فعالین رسانه آن را بی ارتباط به اعتراضات جنسی ندانستند.

البته بسیاری دیگر گمان می برند که به دلیل حادثه سقوط هواپیما، این بازیگران رنگ سیاه را برای پوشش خود انتخاب کرده اند. 

تاکنون اما هیچ کدام از عوامل فیلم در اینباره اظهار نظر نکردند. 

به گزارش بازخوان، خوک فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی مانی حقیقی است، محمد حسن معجونی، علی مصفا، لیلی رشیدی، لیلا حاتمی و پریناز ایزدیار از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه فیلم آمده است که : حسن(با بازی حسن معجونی) خشمگین است. او مدتی است موفق به فیلم ساختن نشده. ستاره‌ی محبوبش(با بازی لیلا حاتمی) صبر ندارد و می‌خواهد با کارگردانان دیگر همکاری کند. همسرش(با بازی لیلی رشیدی) دیگر عاشقش نیست. دخترش(با بازی آیناز آذرهوش) بزرگ شده و دیگر مستقل است. مادرش(با بازی مینا جعفرزاده) پیر شده و کم‌کم حافظه خود را از دست داده. مزاحم جذابی(با بازی پریناز ایزدیار) او را هر جا می‌رود تعقیب می‌کند و اصرار دارد حسن او را وارد دنیای سینما کند. از همه بدتر، قاتلی در سطح شهر مشغول کشتن کارگردانان سینمای ایران است، اما حسن را نادیده گرفته. حسن رنجیده است: آیا او مهمترین فیلمساز این شهر نیست؟ پس چرا قاتل تحویلش نمی‌گیرد؟

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید