چرا سفر ساندویچ KFC به فضا موفقیت آمیز نبود؟

چرا-سفر-ساندویچ-KFC--به-فضا-موفقیت-آمیز-نبود؟

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، از سال ۲۰۱۰ میلادی، ایلان ماسک معروف طی آزمایشی، یک قالب پنیر را به فضا پرتاب کرد؛ شاید در آن زمان چنین حرکتی حتی مسخره به نظر می رسید اما حالا کمپانی فضایی دیگری به نام «World View» پیدا شده که یک ساندویچ زینگر KFC را توسط بالن به فضا فرستاده است.

در واقع شرکت مذکور می خواهد امکان پرواز بالن های «Stratollite» خود را تا ارتفاع ۳۰ کیلومتری از سطح زمین آزمایش کرده و آنها را برای ماندگاری طولانی (چند ماه الی یک سال) در استراتوسفر آماده کند. لازم به ذکر است که بالن های مورد بحث در نهایت به عنوان خدمات دهنده های ارتباطی و اسکنرهای عوارض سطحی زمین مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

گام بعدی کمپانی، فراهم کردن امکان ارسال توریست های فضایی به لایه های بالایی جو زمین توسط بالن های بزرگتر بوده تا این افراد بتوانند در سفر ۶-۵ ساعته خود، از دیدن چشم انداز شگفت انگیز زمین و مشاهده خمیدگی سطح آن لذت ببرند.

گفتنی است بالن Stratollite پیش از این فقط برای پروازهای ۶ الی ۱۲ ساعته مورد استفاده قرار گرفته بود که در ماموریت جدید، پروازی ۴ روزه برای ساندویچ KFC مد نظر شرکت بوده است. اما بر اساس اخبار موجود، این پروژه موفقیت آمیز نبوده و بالن مورد استفاده ۱۷ ساعت پس از پرواز دچار نشتی شده و به زمین بازگشته است.

هرچند مدت زمان سفر ساندویچ زینگر به فضا کمتر از پیش بینی ها به طول انجامید اما باید در نظر داشت که پرواز اخیر، طولانی ترین زمان ثبت شده برای بالن های Stratollite بوده و کمپانی سازنده قصد دارد با بررسی داده های به دست آمده، مشکلات موجود را رفع کرده و شرایط را برای پروازهای طولانی تر مهیا نماید.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید