کدام فرودگاه آسیایی سریع ترین اینترنت وای فای رایگان را دارد؟

کدام-فرودگاه-آسیایی-سریع-ترین-اینترنت-وای-فای-رایگان-را-دارد؟

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، وبسایتی چندی قبل گزارشی در رابطه با سرعت ارتباطات وای فای در شلوغ ترین فرودگاه های آسیا منتشر کرد که در ادامه خلاصه ای از آن را از نظر خواهیم گذراند.

سریع ترین ارتباط وای فای فرودگاهی

 

بین المللی دبی (متوسط سرعت دانلود: ۳۹٫۵۰/ متوسط سرعت آپلود 46.27 مگابیت بر ثانیه) اینچئون سئول (متوسط سرعت دانلود: ۲۶٫۵۲/ متوسط سرعت آپلود ۳۲٫۷۶ مگابیت بر ثانیه) هانه دا توکیو (متوسط سرعت دانلود: ۱۸٫۲۸/ متوسط سرعت آپلود ۲۱٫۸۹ مگابیت بر ثانیه) گاندی هند (متوسط سرعت دانلود: ۱۵٫۹۵/ متوسط سرعت آپلود ۱۴٫۹۵ مگابیت بر ثانیه) چانگی سنگاپور (متوسط سرعت دانلود: ۱۵٫۲۰/ متوسط سرعت آپلود ۱۸٫۶۹ مگابیت بر ثانیه) بانکوک تایلند (متوسط سرعت دانلود: ۱۰٫۱۷/ متوسط سرعت آپلود ۲٫۲۶ مگابیت بر ثانیه) بین المللی هنگ کنگ (متوسط سرعت دانلود: ۸٫۹۳/ متوسط سرعت آپلود ۱۵٫۷۴ مگابیت بر ثانیه) بین المللی گوانگجو (متوسط سرعت دانلود: ۳٫۷۲/ متوسط سرعت آپلود ۵٫۰۵ مگابیت بر ثانیه) بین المللی پکن (متوسط سرعت دانلود: ۲٫۴۶/ متوسط سرعت آپلود ۰٫۹۰ مگابیت بر ثانیه) پودانگ شانگهای (متوسط سرعت دانلود: ۲٫۴۰/ متوسط سرعت آپلود ۳٫۳۳ مگابیت بر ثانیه)

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، وقتی حرف از وای فای رایگان فرودگاهی به میان می آید، دبی حرف اول را می زند و آنطور که اسپید تست در گزارش خود آورده، این شهر سریع ترین ارتباط وای فای رایگان فرودگاهی را در آسیا، اروپا و آفریقا دارد.

سرعت آپلود در فرودگاه دبی از سرعت دانلود در آن بالاتر گزارش شده و بعد از آن نیز فرودگاه اینچئون سئول سریع ترین ارتباط رایگان وای فای را در اختیار مسافرانش قرار می دهد. جایگاه های بعدی این جدول، همانطور که در گزارش اسپید تست آمده در اختیار توکیو، دهلی و سنگاپور است.

البته ممکن است این تصور در ذهنتان به وجود بیاید که متوسط سرعت اینترنت وای فای در فرودگاه یک کشور با سرعت اینترنت موبایلی در آن برابری می کند که البته اینطور نیست چراکه به طور مثال سرعت دانلود از طریق وای فای در فرودگاه بین المللی دبی دوبرابر متوسط سرعت ۲۲٫۱۲ مگابیت بر ثانیه ای در امارات متحده عربی است.

سریع ترین ارتباط اینترنت موبایل

 

چانگی سنگاپور (متوسط سرعت دانلود ۴۵٫۸۱/متوسط سرعت آپلود ۱۵٫۵۶ مگابیت بر ثانیه) بین المللی دبی (متوسط سرعت دانلود ۴۰٫۷۶/متوسط سرعت آپلود ۱۷٫۴۸ مگابیت بر ثانیه) گوانگجو (متوسط سرعت دانلود ۲۷٫۱۲/متوسط سرعت آپلود ۱۱٫۳۳ مگابیت بر ثانیه) بین المللی پکن (متوسط سرعت دانلود ۲۵٫۲۶/متوسط سرعت آپلود ۱۳٫۶۰ مگابیت بر ثانیه) پادونگ شانگهای (متوسط سرعت دانلود ۲۲٫۱۸/متوسط سرعت آپلود ۶٫۵۹ مگابیت بر ثانیه) بین المللی هنگ کنگ (متوسط سرعت دانلود ۲۱٫۶۲/متوسط سرعت آپلود ۹٫۶۵ مگابیت بر ثانیه) هانه دا (متوسط سرعت دانلود ۲۰٫۲۹/متوسط سرعت آپلود ۹٫۵۸ مگابیت بر ثانیه) بانکوک تایلند (متوسط سرعت دانلود ۱۸٫۱۸/متوسط سرعت آپلود ۱۰٫۵۴ مگابیت بر ثانیه) بین المللی گاندی در هند (متوسط سرعت دانلود ۵٫۵۸/متوسط سرعت آپلود ۲٫۰۰ مگابیت بر ثانیه)

در برخی کشورها از جمله چین و هند در صورتی که کاربر سیم کارت بومی آن مناطق را نداشته باشد نمی تواند از اینترنت رایگان فرودگاه استفاده نماید. لذا  تست سرعت ارتباط اینترنت موبایلی کاربران در فرودگاه های این کشورها را هم تست کرده که نتیجه به شرح زیر است.

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید سنگاپور، دبی و چین به ترتیب جایگاه های اول و تا سوم جدول را به خود اختصاص داده اند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید