آخرین وضعیت مردم زلزله زده سرپل ذهاب/كانكس در اختيار چه كسانی قرار می گيرد؟

نماينده مردم سرپل ذهاب در مجلس گفت: شرايط واگذاری كانكس به مردم سرپل ذهاب از سوی بنياد مسكن قابل قبول نيست.

فرهاد تجري نماينده مردم سرپل ذهاب در مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار سياسي سايت خبرفوري درباره آخرين وضعيت مردم زلزله زده اين منطقه و نحوه اختصاص كانكس به آنها اظهار كرد: متاسفانه علي رغم وعده و وعيدهايي كه از سوي مسئولان در دولت و بنياد مسكن داشتيم برخلاف برآوردهايي كه صورت گرفته بود بسياري از مردم مناطق زلزله زده فاقد كانكس هستند.

وي با اشاره به اينكه زلزله هنوز در سرپل ذهاب ادامه دارد تاكيد كرد: برحسب شرايط فعلي كه در منطقه وجود دارد هنوز آرامش در سرپل ذهاب برقرار نيست تا مردم در جهت بازسازي خانه هاي خود اقدام كنند چرا كه ما هنوز شاهد وقوع زلزله در اين مناطق هستيم از اين رو انتظار است مسئولين به فكر تدبير جدي در اين راستا باشند.

نماينده مردم سرپل ذهاب در مجلس تصريح كرد: مردم سرپل ذهاب در شرايط فعلي كه هرروز يك يا چند زلزله را تجربه مي كنند نمي توانند در خانه هاي خود مستقر شوند از اين رو شرايط سختي را تحمل مي كنند.

تجري تاكيد كرد: برحسب دستور بنياد مسكن كانكس تنها به خانواده هايي تعلق پيدا مي كند كه خانه آنها در جريان زلزله كاملا تخريب شده باشد و اين در صورتي است كه مردم سرپل ذهاب به دليل وقوع زلزله هاي مكرر احساس امنيت براي حضور در خانه هايشان نمي كنند از اين رو مجبورند در شرايط ناگوار و توام با سرما به زندگي خود در چادر ادامه دهند.

وي تصريح كرد: ما از بنياد مسكن تقاضا داريم نسبت به تصميم اتخاذ شده پيرامون اختصاص كانكس تجديد نظر كرده و در اين راستا اقدامات لازم را انجام دهد.

نماينده مردم سرپل ذهاب در مجلس تصريح كرد: البته بايد به اين نكته نيز اشاره كنم كه بنياد مسكن در تهيه كانكس طبق ضابطه و اعتبارات دولتي كه به مردم زلزله زده اختصاص پيدا كرده در زمينه واگذاري كانكس عمل مي كند از اين رو بدون شك دولت به عنوان دستگاه اجرايي كشور بايد پاسخگوي شرايط امروز مردم كرمانشاه باشد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید