آغاز پوشش بیمه‌ای ۱۸ هزار کولبر در کشور/ کولبرها تحت پوشش بیمه درمانی، بازنشستگی و دیه قرار می‌گیرند

آغاز-پوشش-بیمه‌ای-۱۸-هزار-کولبر-در-کشور/-کولبرها-تحت-پوشش-بیمه-درمانی،-بازنشستگی-و-دیه-قرار-می‌گیرند

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، اظهر داشت: با توجه به سختی کار کولبران و براساس برنامه ریزی صورت گرفته، پیش بینی می شود ۱۶ تا ۱۸ هزار نفر از کولبران تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بیمه کولبران شامل بیمه درمانی، از کار افتادگی، مستمری و بازنشستگی و دیه است که قرار است به زودی کولبران تحت پوشش آن قرار گیرند.

وی یادآور شد: واقعیت آن است که مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید داشتند که نباید به دنبال کولبرهایی رفت که دنبال یک لقمه نان جهت گذراندن معاش خود هستند بلکه باید در پی قاچاق‌های سازمان یافته بود.

خضری تاکید کرد: از سویی دیگر این افراد نیازمند حمایت هستند زیرا اشتغال آنها با مشکلات زیادی همراه است تاجایی که چندی پیش نیز دو نفر از این افراد بر اثر حوادث طبیعی جان خود را از دست داده اند که می طلبد حمایت از این قشر افزایش یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت طرح مجلس در زمینه حمایت از کولبران، گفت: این طرح نیز هنوز کامل نشده و منتظر اعلام نظر مسئولان مربوطه هستیم اما به زودی نهایی شده تا در صحن مورد بررسی قرار گیرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید