آلودگي هوا تا پنجشنبه در ٤ كلانشهر باقي مي ماند

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: تداوم غبار و انباشت آلاینده‌ها در کلانشهرهای صنعتی تا روز پنجشنبه باقي خواهد ماند.

به گزارش سايت خبرفوري به نقل از خبرگزاري تسنيم، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت آتی جوی پایدار به همراه سکون نسبی هوا در غالب نقاط کشور و به‌ویژه کلانشهرها وجود دارد.

وی ادامه داد: تا صبح روز پنجشنبه نیز هوای شهرهای صنعتی و پر جمعیت همانند تهران، کرج، اراک و اصفهان غبار آلوده خواهد بود و کیفیت هوا همچنان پایین پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: کیفیت هوای شهرهای تبریز و ارومیه نیز تا پایان وقت امشب آلوده خواهد بود و رفته رفته وضعیت بهتری را شاهد خواهیم بود.

به گفته وظیفه، امروز فقط در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و سواحل دریای عمان رشد ابر و رگبار پراکنده باران به همراه وزش باد موقتی پدید می‌آید.

وی ادامه داد: در اواخر وقت روز چهارشنبه و پنجشنبه شاهد گذر موج بارشی از مناطق شمال غرب کشور خواهیم بود که این موج باعث افزایش ابر و بارشهای پراکنده باران در برخی نقاط غربی و سپس دامنه‌هی البرز مرکزی و سواحل غربی خزر خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: با گذر این موج بارشی از کشور که دستاور آن باد موقتی و باران پراکنده است، انتظار داریم تا کاهش تدریجی انباشت آلاینده‌ها و غبار در شهرهای صنعتی و به‌ویژه تهران، کرج و اراک در روز پنجشنبه و جمعه انجام بگیرد.

وظیفه، شهرکرد با ۱۱ درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به ۱۵ درجه بالای صفر رسید.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید