آمریکا بزرگترین بمب غیراتمی خود را آماده کرد

نیروی هوایی آمریکا نسخه ارتقا یافته‌ای از بزرگترین بمب غیراتمی ضد پناهگاه خود را که می‌تواند توسط یک بمب افکن ضد رادار بی-۲ حمل شود، آماده کرده است.

به گزارش بازخوان به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، این بمب غیراتمی علیه دشمنانی چون کره شمالی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

کاپیتان امیلی گرابوفسکی، سخنگوی نیروی هوایی ارتش آمریکا گفت: این نسخه ارتقا یافته عملکردی بهبود یافته در مقابله با اهداف سخت دارد.

وی از بیان این مساله که این بمب غیراتمی به منطقه پاسیفیک ارسال شده،‌ امتناع کرد.

این بمب‌های غیر اتمی که به “بمب‌های ضد پناهگاه” معروف هستند،‌ برای چندین سال به منظور هدف قرار دادن اهداف مدفون شده و مخفی در زیر زمین، در نیروی هوایی ارتش آمریکا به کار گرفته شده‌اند.

این بمب به نام “GBU-۵۷” که شش برابر بزرگتر از بمب ۵۰۰۰ پوندی است که نیروی هوایی ارتش آمریکا برای سالها داشته، در صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که آمریکا تصمیم بگیرد تا تاسیسات موشکی و اتمی زیرزمینی کره شمالی را هدف قرار دهد.

در همین حال سه بمب افکن بی-۲ در ماه جاری میلادی در جزایر گوآم مستقر شده‌اند.

در مه ۲۰۱۷، نیروی هوایی ارتش آمریکا سه بمب را از این بمب‌افکن در نیومکزیکو پرتاب کرد که آزمایشی برای نشان دادن تاثیرگذاری و آمادگی این بمب بوده است.

این بمب غیراتمی ضد پناهگاه ۲۰.۵ فوتی بیش از ۵۳۰۰ پوند مواد منفجره دارد و توسط ماهواره هدایت می‌شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید