آیا ساعت های هوشمند هم دچار کهولت باتری می شوند؟

آیا-ساعت-های-هوشمند-هم-دچار-کهولت-باتری-می-شوند؟

به گزارش بازخوان و به نقل از زومیت، اگر از افرادی که ساعت هوشمند دارند بپرسید که چرا این محصول را خریده اند، احتمالاً پاسخ قانع کننده ای ندارند. حال اگر از آنها بپرسید که برنامه شان برای آپدیت کردن ساعت و خرید نمونه ای جدید چیست، احتمالاً باز هم پاسخی نخواهید شنید که از قبل در موردش فکر شده باشد.

فرهنگ مصرف‌گرایی حالا به ساعت ها هم رسیده و شرکت ها از کاربران انتظار دارند که سالانه، ساعت های خود را نیز تعویض کرده و نمونه هایی تازه بخرند. مدیر عامل شرکت «TAG Heuer»، برندی که به تولید و ارائه ساعت های لوکس مشهور است و در چند سال اخیر به تولید ساعت های هوشمند روی آورده نیز باور دارد که کاربران باید شیوه سنتی خرید ساعت را کنار گذاشته و هر یک الی دو سال نمونه ای جدید را برای خود تهیه کنند.

«ژان کلاد بایور»، مدیر عامل «تگ هویر» با اشاره به اینکه در زمانه کنونی مردم سریع تر تلویزیون های خود را به روز رسانی می کنند، می گوید: «در دهه ۵۰ میلادی، مردم تلویزیونی که خریده بودند را برای مدت ۱۰ الی ۱۵ سال مورد استفاده قرار می دادند. اما پس از مدتی صنعت ساخت این محصول با تحولاتی رو به رو شد و کاربر معمولاً در یک بازه ده ساله، سه بار تلویزیون خود را عوض می کند. این زندگی امروزی ماست و به لطف تکنولوژی های نو، مردم به این تغییر عادت خواهند کرد.»

ساعت های هوشمند قیمت چندان ارزانی ندارند. این در حالیست که ساعت های هوشمند تگ هویر، معمولاً‌ با مبلغ ۱۵۰۰ دلاری به فروش می رسند. با این شرایط، آیا می توان انتظار داشت که همه کاربران بتوانند یا بخواهند که به شکل مداوم، ساعت هایی تازه خریداری کرده و ارقامی اینچنینی را به شرکت های سازنده بپردازند؟ شاید اگر ساعت هایی که به سوی هوشمند شدن پیش می‌روند، می‌توانستند کاربردی مفید و یکتا برای کاربر به ارمغان بیاورند، می‌شد پاسخ به این پرسش را مثبت فرض کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید