احداث خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان/تهاتر برق بین دو کشور ۴ برابر می‌شود

احداث-خط-سوم-انتقال-برق-بین-ایران-و-ارمنستان/تهاتر-برق-بین-دو-کشور-4-برابر-می‌شود

در سفری که هیأت ایرانی به ارمنستان داشته، آنها علاقه‌مندی خود را به افزایش صادرات گاز طبیعی از ایران اعلام کردند.

پاک ابزرور نوشت: ساسان خاچاتوریان مدیرعامل نیروگاه انرژی ـ گرمایی ایروان پس از دیدار با مقامات ایرانی علاقه‌مندی خود را به افزایش واردات گاز مطرح کرده است.

وی در عین حال گفته است: ارمنستان آماده است تا برق بیشتری را در روزهای گرم تابستان به ایران صادر کند. ایران در زمستان به ارمنستان برق صادر می‌کند و در فصل تابستان که اوج تقاضا است، از این کشور وارد می‌کند. دو خط انتقال برق، بین ایران و ارمنستان وجود دارد و خط سوم در حال احداث است.

علی امیریان رئیس هیأت ایرانی در ایروان ابراز امیدواری کرد که پس از احداث خط انتقال سوم تهاتر برق با ارمنستان ۴ برابر افزایش یافته و به ۱۲۰۰ مگاوات برسد.

بر اساس این گزارش میزان عرضه گاز ایران به ارمنستان فصلی است و ترکیه تنها کشوری است که بر اساس قرارداد طولانی‌مدت گاز دائم از ایران خریداری می‌کند.

پیش از این زنگنه وزیر نفت ایران گفته بود ایران قصد دارد صادرات گاز به ارمنستان را از یک میلیون مترمکعب در روز به ۳ میلیون مترمکعب تا سال ۲۰۱۹ برساند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید