احداث نخستین شهر جنگلی دنیا در چین

احداث-نخستین-شهر-جنگلی-دنیا-در-چین

بعد از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت از معاهده اقلیمی پاریس خارج شود، ترس و نگرانی در مورد آینده جهان نیز به شدت بالا رفت.

از طرفی، حجم گزارشات گسترده ای که در رابطه با ایجاد ترک در یخ های قطب جنوب منتشر می شود، امیدها برای تحقق رویای نجات زمین و کاهش دو درجه ای دمای آن را هم کمرنگ می کند. از آن سو، کاهش منابع غذایی زمین نیز بر وخامت اوضاع افزوده است.

خوشبختانه اما خبرهای خوب هم کم نیستند و جالب آنکه اغلب این خبرها به چین مربوط می شوند؛ این کشور در سال های اخیر توجه ویژه ای به «زندگی سبز» معطوف داشته و در همین راستا چندی قبل دولت چین اعلام کرد که بزرگ ترین مزرعه خورشیدی شناور دنیا را ساخته است.

این شهر را فردی به نام استفانو بوئری طراحی کرده که پیشتر به خاطر پروژه دو جنگل عمودی اش نام خود را در سرخط خبرها قرار داده بود. شهر جنگلی چین هم اکنون در منطقه Liuzhou واقع در استان Guangxi در دست ساخت است.

بعد از تکمیل شدن پروژه ساخت نیز قرار است که سی هزار نفر در این شهر ساکن شوند. شاید بد نباشد که بدانید به لطف درختان و بافت گیاهی گسترده این شهر، قرار است که سالانه ۱۰ هزار تن CO2 و ۵۷ تن از آلاینده های دیگر توسط درختان جذب و حدودا ۹۰۰ تن اکسیژن آزاد گردد.

در انتها باید اضافه کنیم که این شهر از طریق خطوط ریلی قطارهای سریع السیر و همچنین خودروهای برقی به Liuzhou متصل می شود و هم اکنون برنامه هایی برای تامین انرژی آن به صورت مستقل در دست تهیه و تدوین است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید