احمدی‌نژاد به بن‌بست رسید/پشت‌پرده شایعه حصر احمدی‌نژاد چه کسانی بودند؟

سلیمی‌نمین معتقد است:این‌که حرف‌های آقای احمدی‌نژاد تحمل شود را نباید در وادی مدارا تعریف کرد. به نظر من در اینجا تعقل به خرج داده می‌شود نه مدارا.

 

به گزراش بازخوان به نقل از نامه نیوز، سلیمی نمین فعال سیاسی اصولگرا درباره احمدی نژاد گفت: برخورد با اظهارات احمدی نژاد موجب پرت شدن حواس ها از رسیدگی به تخلفات اطرافیانش می شود و این به صلاح نیست.

اهم اظهارات سلیمی نمین به شرح زیر است:

*همه تلاش های احمدی‌نژاد برای بازگشت به قدرت به تدریج به بن‌بست رسیده است. او بعد از پایان ریاست جمهوری‌شان تلاش کرد که مشایی را به قدرت برسانند که نشد. امیدواری او به این بود که خودش بتواند بعد از چهار سال دوباره کاندیدا شود و به همین خاطر سفرهای استانی را آغاز کرد اما با توصیه رهبری مواجه شد. نمی توانست توصیه رهبری را نادیده بگیرد و اگر نادیده می‌گرفت، اطرافیانش از او دوری می‌جستند لذا مجبور شد که به توصیه رهبری پاسخ مثبت بدهد و اعلام کند که در انتخابات نخواهد آمد. اما در نهایت دیدیم که توصیه رهبری و تایید خودش بر توصیه رهبری را نادیده گرفت و این نشان داد که میلش به قدرت بسیار زیاد است. اکنون راه بازگشت او به قدرت نه‌تنها بسیار پرسنگلاخ شده، بلکه قوه قضائیه نیز در حال بررسی پرونده‌های اطرافیان او است. این موضوع نیز موقعیت احمدی نژاد را به شدت متزلزل می‌کند. به عبارتی آشکارشدن پرونده تخلفات افرادی مثل بقایی یا مشایی، آقای احمدی‌نژاد را در شرایط بسیار بسیار سخت‌تری قرار داد.

* آقای هاشمی هم از بازگشت به ریاست جمهوری و تغییر قانون اساسی بازماند اما با اتکا به شأنیت اجتماعی و پایگاه اجتماعی خود، خودش را مجددا بازسازی کرد. احمدی‌نژاد چنین وضعیتی را ندارد و حتی تلاش او برای جذب عناصر همفکر خودش در طیف مقابل نیز همراه با کامیابی نبوده است. صرفا در حد آقای تاج‌زاده از او حمایت کردند؛ نه بیشتر. این شرایط برای احمدی نژاد خیلی سخت است و علی‌القاعده از نظر روحیه دچار به‌هم‌ریختگی می‌شود.

* این‌که حرف‌های آقای احمدی‌نژاد تحمل شود را نباید در وادی مدارا تعریف کرد. به نظر من در اینجا تعقل به خرج داده می‌شود نه مدارا.اگر با آقای احمدی‌نژاد برخورد می‌شد یا بشود، باعث نخواهد شد که توجه جامعه به پرونده تخلفات اطرافیان ایشان در حاشیه قرار بگیرد.

*احمدی نژاد می خواهد با او برخورد شود. هر نوع برخوردی. احضار شود، محدودیت برایش قائل شوند. حتی یک زمانی شایعه کردند که احمدی‌نژاد در حصر قرار گرفته است. خودشان این کار را کردند. چرا؟ چون این بازی ای است که احمدی‌نژاد طراحی کرده و طبیعتا شما باید قوه قضائیه را به تعقل بیشتر که عدم ورود به بازی‌های احمدی نژاد دعوت کنید. قوه قضائیه باید تخلفات اطرافیان او را با قاطعیت دنبال کند. اگر در این زمینه کوتاهی کرد، می توان گفت که با احمدی‌نژاد مدارا کرده اند. به نظر من به زودی حکم تجدیدنظر بقایی صادر خواهد شد و این نشان خواهد داد که نه‌تنها مدارا نشده، بلکه با قاطعیت با ایشان برخورد می‌شود. وقتی این تخلفات آشکار شود، به خودی خود جامعه وضعیت خود را نسبت به احمدی‌نژاد روشن خواهد کرد، در حالی که اگر ما در این مرحله اقدامی انجام دهیم برای او مظلوم‌نمایی می شود و این خطا است.

*{سکوت رسانه های اصولگرا در مقابل احمدی نژاد }: آقای احمدی‌نژاد از خدا می‌خواهد که دیده شود. به نظر من همه مطبوعات باید دنبال این باشند که قاطعانه پرونده‌های اطرافیان ایشان دنبال شود. این بحث فقط به احمدی‌نژاد هم مربوط نیست. اگر می‌خواهید دولت موجود و دولت آینده کمتر جرات تخلف در ذیل قدرت داشته باشد، باید قاطعانه با دولت‌های گذشته برخورد شود. چه متخلفان در دولت آقای هاشمی بوده باشند، چه در دولت احمدی‌نژاد یا هر کسی. باید برخورد شود تا آقایان بدانند و فکر نکنند که در ذیل قدرت‌بودن برایشان حاشیه امن ایجاد می‌کند. بسیاری از تخلفات ناشی از این بوده که فردی در قدرت توانسته دستور دهد وام‌های بی‌ضابطه‌ای به افرادی بدهند و از آن‌ها اسناد لازم را اتخاذ نکنند و آن‌ها بتوانند این اموال را راحت در اختیار بگیرند و به سیستم بانکی برنگردانند. این در دولت‌های گذشته نیز صورت گرفته است. با دستور مشایی کارهای اینجوری فراوان صورت گرفته است. امروز با دستور برادر رئیس جمهور، کارهای اینچنینی صورت می گیرد. اگر با این نوع سوءاستفاده از موقعیت‌های سیاسی برخورد شود، به نظر من در آینده شاهد بی‌عدالتی‌ها و انحرافات اقتصادی خواهیم بود زیرا جایگاه‌های سیاسی‌ای که از این تخلفات اقتصادی حمایت می‌کنند، می‌دانند که برادر رئیس جمهوربودن برایشان مصونیت ایجاد نمی‌کند.

* اگر قوه قضائیه از این بحث‌ها بترسد و پرونده تخلفات اطرافیان احمدی نژاد را بررسی نکند؛ بله در آینده هم دیگران به این شیوه متمسک می‌شوند. اما اگر برخورد شده و تا آخر مسئله پیگیری شود دیگران نیز درخواهند یافت که این روش ها هیچ تاثیری جز آبروریزی ندارد.

* احمدی‌نژاد هرچه می‌خواهد بگوید، قوه قضائیه واکنشی نشان ندهد. گاهی اوقات ریاست محترم قوه قضائیه اشتباه می‌کند و جواب می‌دهد؛ اصلا نباید جواب دهد، باید بی‌توجهی صرف شود و کار خودشان را انجام دهند. طبیعتا این کارها هیچ حاصلی نه‌تنها برای احمدی‌نژاد نخواهد داشت بلکه یک بی‌اعتباری سیاسی چشمگیر برای او رقم خواهد زد.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید