ادعای آلوده بودن آب معدنی های توزیع شده در کشور شایعه است

ادعای-آلوده-بودن-آب-معدنی-های-توزیع-شده-در-کشور-شایعه-است

اخیرا در فضای مجازی خبری مبنی بر اطلاعیه بیمارستان الزهرای تهران با مضمون به تازگی نوشابه و آب معدنی جدیدی به نام (لاندا و آکوا لند ) (landa. Aqualand) وارد بازار شده است که ظرف مدت ۷۲ ساعت الی یک هفته بعد از مصرف به مرگ فرد می انجامد و تاکنون مصرف این نوشیدنی ها جان ۲ کودک و ۲ بزرگسال را گرفته است، منتشر شده است.

مهران ولایی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با تکذیب مطلب فوق، اظهار کرد: در وهله نخست باید گفت که اصلا بیمارستانی تحت عنوان الزهرا در تهران وجود ندارد و تنها ۲ بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) رباط کریم و بیمارستان فاطمه زهرا (س) تهران در حوزه این دانشگاه فعال هستند.

وی گفت: برای بررسی این موضوع از بیمارستان فاطمه الزهرا(س) رباط کریم استعلام گرفتیم که ریاست بیمارستان نیز وجود موارد بستری و مرگ ناشی از مصرف آب معدنی و نوشابه را تکذیب کرده است، از سوی دیگر اخبار شبکه های مجازی بی اعتبار هستند و هدف این شبکه ها جز عوام فریبی چیز دیگری نیست.

ولایی با تاکید بر اینکه اصلا برندهایی به نام های لاندا و اکولاندا وارد ایران نشده و کارخانه های آنها در حوزه معاونت غذا و داروی علوم پزشکی ایران نیستند، مطرح کرد : تاکنون هیچ موردی در این خصوص گزارش نشده از سوی دیگر از ابتدای سال تاکنون تنها چند گزارش تخلف به دانشگاه رسیده که همگی بلافاصله توسط بازرسین غذا و دارو بررسی و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شده و برخوردهای لازم انجام شده است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید