از ورود افراد فاقد شاخصه‌های مدنظر اصولگرایان به کابینه جلوگیری می‌کنیم / معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸ را فتنه‌گر نمی‌دانیم

از-ورود-افراد-فاقد-شاخصه‌های-مدنظر-اصولگرایان-به-کابینه-جلوگیری-می‌کنیم-/-معترضان-به-نتیجه-انتخابات-۸۸-را-فتنه‌گر-نمی‌دانیم

مجتبی ذوالنوری با اشاره به ادامه رایزنی‌ها با رییس‌جمهوری درخصوص تشکیل کابینه دوازدهم اعلام کرد: همه نمایندگان مجلس فارغ از گرایش‌های سیاسی خود در جهت تشکیل کابینه‌ای کارآمد و منسجم تلاش خواهند کرد و اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی و روحانیت نیز در این راستا فعال خواهد بود.

جلوگیری از ورود فاقد افراد شاخصه‌های مدنظر اصولگرایان

او گفت: بر این اساس اعضای دو فراکسیون نمایندگان ولایی و روحانیت هم در جهت کمک به تشکیل کابینه کارآمد به دولت کمک خواهند کرد و هم اقداماتی به‌منظور جلوگیری از ورود افراد فاقد شاخصه‌های لازم به کابینه انجام خواهند داد و از حضور چنین افرادی در دولت که کار را خراب می‌کنند، ممانعت خواهند کرد.

تشریح ویژگی‌های مدنظر اصولگرایان مجلس برای تشکیل کابینه

نماینده عضو جبهه پایداری قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سولی درباره خطوط قرمز سیاسی فراکسیون نمایندگان ولایی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی خاطرنشان کرد: اولاً معتقدیم وزرای پیشنهادی باید متدین و متقی باشند؛ چرا که اگر کسی خداناظری و خداترسی نداشته باشد به مردم هم خیانت خواهد کرد.

کابینه بانشاط و شاداب بوده و با مخالفان نظام فاصله داشته باشد

او دومین ویژگی مدنظر خود برای وزرای کابینه را باور و تقید این افراد به اصول، ارزش‌ها و آرمان‌های مردم دانست و ادامه داد: نکته دیگر این است که وزرای پیشنهادی باید به‌لحاظ تخصصی، علمی و فنی نسبت به مسئولیتی که برعهده می‌گیرد، توانمند باشد و ویژگی چهارم نشاط، شادابی، نوآوری و خلاقیت است و پنجمین نکته این است که با مخالفان اسلام، انقلاب و نظام خط فاصله داشته باشد.

وزرای پیشنهادی باید با «فتنه» خط فاصله داشته باشند!

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در توضیح داد: فاصله داشتن با مخالفان اسلام، انقلاب و نظام یعنی این‌که وزرای پیشنهادی باید با «فتنه» و جریان‌های برانداز خط فاصله داشته باشد و نکته بعد این است که وزرا باید به صورت عملی به ولایتمداری، تقید به ولی‌فقیه، اصول و ارزش‌های نظام و آرمان‌های حضرت امام (ره) تقید داشته باشد.

وزرای پیشنهادی در انتصابات خود وام‌دار جریانی خاص نباشند

نماینده اصولگرای قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هفتمین ویژگی مهم این است که وزرا باید سعی کنند در انتصابات خود شبکه سالم مدیریتی ایجاد کند و وام‌دار جریانی خاص نباشد و بده‌بستان جریان نداشته باشد و منافع ملی و کشور را درنظر بگیرد و نورچشمی‌بازی، قبیله‌بازی و باندبازی نکند.

معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸ را فتنه‌گر نمی‌دانیم

رییس فراکسیون روحانیت مجلس دهم در پاسخ به سوالی درباره برخی اختلاف‌نظرها درباره حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ و این‌که باتوجه به طرح صریح دیدگاه مردم در میتینگ‌های انتخاباتی، آیا نباید این خواسته‌ها و مطالبات در کابینه محقق شود، گفت: واقعیت این است که اگر کسی به نتیجه انتخابات سال ۸۸ معترض باشد، فتنه‌گر نیست و ما معترضان به نتیجه انتخابات را فتنه‌گر نمی‌دانیم.

نمی‌توان با خر غصبی به زیارت خانه خدا رفت

ذوالنوری تصریح کرد: به‌عنوان نمونه این‌که بپرسند آیا جمعیت چند ده هزار نفری که با حضور در خیابان آزادی اعلام اعتراض کردند، فتنه‌گر هستند؟ ما می‌گوییم خیر! ما می‌گوییم کسانی که قانون‌شکنی و هنجارشکنی کردند، نمی‌توانند منافع مردم را تامین کنند؛ چرا که با خر غصبی نمی‌توان به زیارت خانه خدا رفت. با خلاف قانون نمی‌توانید به نفع مردم کار کنید.

او گفت: مملکت قانون دارد و همه باید تمکین کنند و ما به کسانی که بی‌مورد مردم را تحریک کرده، ساز و کار قانون را زیر پا گذاشتند و علی‌رغم ورود بیگانگان همچنان بر مسیر خود پافشاری کردند، می‌گوییم فتنه‌گر! همان مردم وقتی متوجه شدند، سندی برای تقلب در انتخابات وجود ندارد، به میدان آمده و ۹دی را خلق کردند.

فتنه‌گران اطراف روحانی فعالیت می‌کنند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس در پاسخ به سوال دیگری درباره این‌که با این حساب چرا همچنان نگرانی از فتنه وجود دارد، گفت: چرا که فتنه‌گران هنوز در عرصه حضور دارند و آن‌هایی که می‌خواهند در مردم استفاده ابزاری کنند، فتنه‌گر هستند.

ذوالنوری در پایان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که آیا حضور این افراد تا حدی گسترده است که احتمال ورودشان به کابینه نیز وجود دارد، گفت:‌ اساساً معنای «نفوذ» همین است. ما کسانی را داشتیم که هرگز اعلام برائت صریح از فتنه و فتنه‌گران نکرده و اکنون نیز اطراف آقای روحانی فعالیت می‌کنند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید