اسید فرمیک جایگزین سوخت فسیلی می‌شود؟

اسید-فرمیک-جایگزین-سوخت-فسیلی-می‌شود؟

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، در تازه ترین تلاش ها گروهی از محققین دانشگاه تکنولوژی آیندهوون در هلند موفق به توسعه موتوری شده اند که می تواند نیروی محرکه یک اتوبوس را با بهره گیری از «اسید فرمیک» یا همان اسید مورچه تامین نمایند.

موتور به کار رفته در اتوبوس مورد بحث یک موتور الکتریکی است که برق مورد نیاز آن به واسطه اسید فرمیک و طی یک فرایند شیمیایی تولید می شود.

اسید مذکور به طور طبیعی در نیش حشراتی مثل زنبور و مورچه و همچنین گیاه گزنه یافت می شود، اما می توان این ماده را در مقیاس صنعتی و با هزینه ای نسبتاً پایین نیز به تولید رساند.

اسید فرمیک ۹۹ درصد در ترکیب با یک بهبود دهنده خاص تولید سوختی با نام «Hydrozine» را می کند که نسبت انرژی به حجم آن ۴ برابر بهینه ترین باتری های موجود است. گاز دی اکسید کربن حاصل از شکست این سوخت در پروسه تبدیل آن به انرژی الکتریسیته به مصرف می رسد، بنابراین هیچ گونه نگرانی در خصوص آلاینده بودن این سیستم وجود نخواهد داشت.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید