افزايش حقوق نمايندگان مجلس از كجا آب مي خورد؟/بهارستان نشينان چه خواهند كرد؟

مصوبه افزايش حقوق نمايندگان جنجال بسياري را در فضاي رسانه اي و البته سياسي كشور به پا كرده است.

به گزارش خيرنگار سياسي سايت خبرفوري، موضوع افزایش حقوق نماینده ها امروز در فضاي سياسي كشور و به خصوص رسانه ها جنجال به پا کرد.

براساس خبرهای منتشر شده در خروجي خبرگزاري ها حقوق نمایندگان مجلس از ۵میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۱۰میلیون تومان رسیده و همین امر واکنش و البته انتقادات بسياري را درپي داشته است. 

ماده ۷۱قانون خدمات کشوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را هم‌تراز وزرا و معاونان رئیس‌جمهور تعریف می‌کند از اين رو تیرماه گذشته محمدباقر نوبخت، سخنگوی هیأت دولت از آخرین تصمیم هیأت وزیران برای حقوق مدیران دولتی خبر داد و اعلام کرد: براساس مصوبات شورای حقوق و دستمزد، مدیران سیاسی کشور باید کمتر از ۱۰میلیون تومان و سایر مدیران حدود ۱۸میلیون تومان دستمزد دریافت کنند.(جزئيات بيشتر را اينجا بخوانيد)

براساس مصوبه جنجالي مجلس پيرامون افزايش حقوق نمايندگان با سه تن از نمايندگان مجلس كه در فراكسيون هاي مختلف مجلس حضور دارند در اين باره گفت و گو كرديم البته مخاطبان بازخوان نیز می توانند برای ارائه نظر خود درباره این موضوع نظرات خودشان را به ما ارائه دهند. نظراتی که مخاطبان تاکنون نوشته اند را می توانید در این {لینک} بخوانید.

 

**افزایش حقوق نمایندگان هنوز عملیاتی نشده است

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره مصوبه جنجالی مجلس پیرامون افزایش حقوق نمایندگان اظهار کرد: در ابتدا باید نسبت به موج رسانه ای که در این باره متاسفانه از سوی برخی جریانات ایجاد شده است انتقاد کنم چرا که هنوز این موضوع عملیاتی و اجرایی نشده است.

وی تصریح کرد: نمایندگان ملت خادم مردم هستند از این رو بدون شک در مقابله با هرگونه اقدام و رویکردی که سبب جریحه دارشدن روحیه مردم عزیزمان خواهد شد خودداری می کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: بدون شک ما سعی خواهیم کرد طبق رویکرد مدنظر مردم در مجلس عمل کنیم چرا که این مردم هستند که به واسطه رای خود حضور ما در مجلس شورای اسلامی را فراهم می کنند.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس اظهار کرد: باتوجه به اهمیت این موضوع در بین مردم و حفظ جایگاه نمایندگان تمام تلاش خود را برای حفظ حقوق مردم انجام خواهیم داد و در جهت تحقق مطالبات آنها گام برمی داریم.

**اجازه نمی دهیم خلاف درخواست مردم در مجلس عمل شود

محمدجواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت و گو‌ با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان با اشاره به اینکه با افزایش حقوق نمایندگان مخالف هستم گفت: رویه اتخاذ شده برای افزایش یکباره حقوق نمایندگان بدون شک در شرایط فعلی کشور که مردم مشکلات اقتصادی بسیاری دارند به صلاح نیست و موحبات ناراحتی ملت را فراهم خواهد کرد.

وی تصریح کرد: باتوجه به رویکردهای اتخاذ شده از سوی مردم و فضای رسانه ای نمایندگان مجلس تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا خلاف درخواست مردم در مجلس شکل نگیرد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس تصریح کرد: از نظر بنده این ظلم و جفا است که مردم ایران در سختی زندگی کنند و نمایندگان مجلس به دنبال افزایش حقوق شان باشند.

ابطحی تصریح کرد: طبق اطلاعات بنده اکثریت نمایندگان مجلس با این موضوع مخالف بوده و این موضوع را به هیئت رئیسه و دولت محترم منتقل کردند.

**نمایندگان مجلس طبق خواسته مردم عمل می کنند

بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید مجلس در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره مصوبه جنجالی مجلس پیرامون افزایش حقوق نمایندگان گفت: اخباری که درباره درباره افزایش حقوق نمایندگان در رسانه ها مطرح شده است بدون شک با مخالفت نمایندگان روبه رو خواهد شد.

وی تصریح کرد: تصمیمی که درباره افزایش حقوق نمایندگان صورت گرفته مصوبه هیئت دولت است و‌ نمایندگان مجلس دخل و تصرفی در آن نداشتند.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس گفت: نمایندگان مجلس در خانه ملت طبق درخواست و مطالبات مردم عمل می کنند از این رو در مقابل هرگونه مصوبه قانونی و تصمیمی که مغایر درخواست آنها باشد ایستادگی خواهند کرد.

وی اظهار کرد: ما تلاش خواهیم کرد تا درباره موضوع افزایش حقوق نمایندگان که متاسفانه موج ناراحتی بسیاری را در فضای کشور و عموم مردم ایجاد کرده وارد عمل شویم و رایزنی لازم را با دستگاه های مسئول انجام دهیم تا شائبه های ایجاد شده پیرامون نمایندگان از بین برود.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید