افزایش ۷۲۴ درصدی صادرات ترکیه به قطر/ ایران بازهم جا ماند

افزایش-۷۲۴-درصدی-صادرات-ترکیه-به-قطر/-ایران-بازهم-جا-ماند

به گزارش بازخوان به نقل از پنین‌سوالاقطر، بر اساس بیانیه‌ای که توسط اتحادیه صادرکنندگان غرب مدیترانه صادر شد، میزان صادرات انواع میوه و سبزیجات ترکیه به قطر طی چند مدت گذشته به شدت افزایش یافته است.

مصطفی ساتیجی رئیس اتحادیه صادرکنندگان غرب مدیترانه، گفت: صادرات میوه و سبزیجات ترکیه به قطر در این میان افزایش قابل توجهی داشته است که در این میان ارزش صادرات ترکیه به قطر از ۳۷۹ میلیون و ۸۶۱ هزار دلار فراتر رفته است. این رقم که از اول می تا ۱۵ ژوئن را شامل می‌شود نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۲۴ درصد رشد داشته است. تنها ارزش گوجه‌فرنگی که در طول این مدت به قطر صادر شده حدود ۲۴۶ میلیون دلار است.

به گزارش فارس، طی دو هفته گذشته با افزایش تنش‌ها بین کشورهای عربی و قطر آنها صادرات خود را به این کشور متوقف کردند. در این میان قطر تقاضای واردات مواد غذایی، میوه و آب از ترکیه و ایران داشته است. اگر چه ایران هم طی دو هفته گذشته صادراتی به این کشور داشته اما ظاهراً سهم ترکیه در این میان بسیار بیشتر است.

در زمان تحریم روسیه هم که این کشور به دنبال واردات محصولات مواد غذایی از کشورهای همسایه بود ترکیه گوی رقابت را از ایران ربود و توانست سهم بیشتری در بازارهای روسیه داشته باشد. سهم ایران در این میان تنها محدود به چند محموله محصولات شیلاتی و صیفی‌جات شد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید