امسال هیچ روستایی در استان همدان شهر نمی‌شود

امسال-هیچ-روستایی-در-استان-همدان-شهر-نمی‌شود

فریدون عربی با بیان اینکه تبدیل شدن روستا به شهر مصوبه ملی می‌خواهد افزود: بر اساس قوانین روستا باید دارای جمعیتی بیش از ۳ هزار نفر باشد و هیئت دولت نیز بر این امر موافقت کند.

وی با تاکید بر اینکه تبدیل شدن روستا به شهر هزینه‌های بالایی می‌خواهد چرا که باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود افزود: در استان همدان ۳۰ شهر وجود دارد که تعدادی از این شهرها گرچه جمعیتی کمتر از ۳ هزار نفر داشته‌اند اما به دلیل اینکه بخش مرکزی بودند به شهر تبدیل شدند.

عربی خاطرنشان کرد: دهیاری روستاها در شرایط فعلی همان وظایف شهرداری را دارد با این تفاوت که بهای خدمات در روستاها کمتر از شهر است.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری همدان افزایش ارزش افزوده املاک در روستاها را از جمله مزیت تبدیل شدن روستا به شهر عنوان کردوگفت: در صورت تحقق این امر بهای خدمات دریافتی روستائیان باید با تعرفه شهری محاسبه شود.

وی با تاکید بر اینکه تبدیل شدن روستا به شهر مصوبه هیئت وزیران را می‌خواهد یادآور شد: اهالی روستا باید در این امر به اتفاق نظر برسند و سپس به معاونت سیاسی استانداری مراجعه تا از این طریق موضوع به وزارت کشور واصل و از طریق مصوبه هیئت وزیران روستا به شهر تبدیل شود.

وی درباره تبدیل شدن روستای چنارسفلی به شهر گفت: فعلا هئیت وزیران درباره تبدیل شدن این روستا به شهر مصوبه‌ای نداشته‌اند.

عربی در پایان گفت: تقریبا ۵۰ روستای همدان جمعیتی بیش از ۳ هزار نفر جمعیت دارند اما دیگر زیرساخت‌های لازم برای تبدیل شدن این روستاها به شهر وجود ندارد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید