امسال ۸۵ هزار زائر از ۲۰ فرودگاه کشورعازم حج تمتع می شوند

امسال-85-هزار-زائر-از-20-فرودگاه-کشورعازم-حج-تمتع-می-شوند

به گزارش بازخوان به نقل از ایرنا، «حسین اسفندیاری»  با بیان اینکه برای اعزام زائران ایرانی به عربستان با سازمان حج و زیارت هماهنگی های لازم انجام شده است، گفت: امسال ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر از فرودگاه مشهد، هفت هزار زائر از گرگان، ۶ هزار و ۴۰۰ نفر از اصفهان وپنج هزار نفر از فرودگاه اهواز به این کشور اعزام می شوند.
وی اظهارداشت: برای انجام حج تمتع امسال ۳۷۰۰ نفر از شیراز ، ۳۵۰۰ زائر از سازی ، ۳۴۰۰ نفر از همدان، ۳۲۴۰ نفر از تبریز ، ۲۹۰۰ زائر از کرمان ، ۲۷۰۰ نفر از ارومیه ، ۲۴۰۰ نفر از یزد و ۲۱۰۰ زائرایرانی از فرودگاه زاهدان عازم سرزمین وحی می شوند.
قائم مقام مدیرعامل در امورفرودگاه های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد:در سال جاری از فرودگاه بندر عباس ۱۶۰۰ نفر ، از فرودگاه بیرجند ۱۶۰۰ زائر ، از کرمانشاه ۱۳۰۰ نفر ، از زنجام ۱۱۰۰ نفر ، از بوشهر ۱۰۶۰ ، از رشت ۸۱۰ نفر و از فرودگاه اردبیل ۷۹۵ زائران ایرانی عازم بیت الله الحرام خواهند شد.
وی با بیان این با تعیین مسئولان عملیات حج تمام فرودگاه های کشور از ۴۵ روز پیش برای عزیمت زائران ایرانی آماده شده و بیش از ۸۶ هزار زائر ایرانی امسال به حج تمتع اعزام می شوند، گفت: عملیات اعزام ( رفت) زائران تهرانی و برخی از استانهای نزدیک از ۴ مرداد ماه از طریق فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)آغاز و تا ۵ شهریورماه ادامه خواهد داشت و بیشترین زائر کشورمان نیز از این فرودگاه عازم عربستان سعودی خواهند شد.
پیش از این حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این که زائران ایرانی اوایل مرداد ماه امسال عازم سرزمین وحی می شوند، گفت: سهمیه ایران در آخرین سالی که حجاج ایرانی راهی کشور عربستان شده بودند ۶۴ هزار نفر بود، اما در سال جاری این سهمیه رشد ۳۵ درصدی داشته و قرار است ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر از زائران ایرانی به حج تمتع اعزام شوند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید