امکانی برای بدرقه حجاج در فرودگاه‌ها وجود ندارد

امکانی-برای-بدرقه-حجاج-در-فرودگاه‌ها-وجود-ندارد

به گزارش بازخوان و به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والسلمین سیدعلی قاضی عسکر در دیداری که با مقامات شرکت فرودگاهی ایران پیش از بازدید از پایانه‌های حجاج در فرودگاه امام خمینی (ره) داشت تأکید کرد: زائرانی که امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند، به هیچ وجه نباید بدرقه‌کننده داشته باشند.

وی افزود: با توجه به شرایط فرودگاه‌ها، اصلا امکانی برای حضور بدرقه‌کنندگان وجود ندارد، برای همین با استان‌ها هماهنگ شده بدرقه پیش از اعزام به فرودگاه و در مساجد و تکایا انجام شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج اظهار کرد: طبق تمهیدات صورت گرفته، از شرکت فرودگاه‌ها درخواست می‌شود حداقل ۴۸ ساعت پیش از اعزام بار زائران به فرودگاه منتقل و تدابیر لازم انجام شود، چرا که مقداری نگران شیطنت‌هایی هستیم که ممکن است ما بی‌اطلاع از آن باشیم.

قاضی عسکر ادامه داد: ما واقعا نگرانی‌هایی داشتیم که از اول سال هم مرتب پیگیر بودیم تا سرانجام این اتفاق میمون و مبارک رخ داد. البته فضای مسمومی در جامعه پیش آمده که نگرانی‌هایی را در پی داشته، اما در حال کاهش است. قطعا در فرودگاه مسافر استرس‌هایی دارد که باید کمک شود کاهش یابد.

او در ادامه با تأکید بر لزوم افزایش ظرفیت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار زائر ایرانی به عراق اعزام می‌شوند که جمعیت آن‌ها پس از تأمین امنیت در عراق و سطح موصل در حال افزایش است. طبق آمار، در اربعین نیز بیش از دو میلیون زائر به عراق اعزام شده‌اند که اگر جمعیت عمره را بالغ بر دست کم یک میلیون زائر در نظر بگیریم، لازم است ظرفیت این فرودگاه افزایش یابد و ایده‌ای که در سال‌های قبل برای ایجاد پایانه خرید در کنار فرودگاه مطرح شده بود اجرا شود.

نویدی، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور، نیز با اشاره به نقش اقتصادزای فرودگاه‌ها اظهار کرد: برنامه ما این است که در پنج سال اول ظرفیت اعزام حجاج و زائران از این فرودگاه به ۲۰ میلیون نفر برسد.

همچنین شیرمردی، معاون توسعه و زیرساخت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: در حج امسال این فرودگاه به ۳۵ هزار زائر خدمات می‌دهد که ۲۰ هزار زائر از تهران و ۱۵ هزار نفر دیگر زائر شهرهای دیگر هستند.

به گفته او، اعزام زائران به حج از ۵ مردادماه امسال آغاز و تا ۵ شهریورماه ادامه دارد. همچنین بازگشت زائران از ۱۵ شهریور آغاز و تا ۵ مهرماه امسال ادامه دارد.

در ادامه این دیدار که در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی برگزار شد، بذرکار – مسئول فرهنگی این فرودگاه – از پنج طرح فرهنگی که همزمان با حج اعزام می‌شود، خبر داد و گفت: طرح «سفیر مهربانی» برای کمک به زائران، «شمیم بهشت»، «رنگ و بوی بهشت»، «لحظه دیدار و لبیک» همزمان با اعزام زائران به حج اجرا خواهد شد.

در پایان این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر – سرپرست حجاج ایرانی – بازدیدی از ترمینال در حال ساخت حجاج داشت و همچنین از پایانه “سلام” که هم اکنون زائران ایرانی از آن به حج اعزام می‌شوند با همراهی مقامات فرودگاهی بازدید کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید