انعکاس اظهارات سردار سلیمانی/ ایران آماده است

رسانه های جهان در گزارش های خود به انعکاس اعلام حمایت کامل ایران از نیروهای فلسطینی پرداخته اند …

 به گزارش بازخوان به نقل از جام نیوز، تاکید سردار سلیمانی بر حمایت همه جانبه ایران و جبهه مقاومت از فلسطین و قدس اشغالی، انعکاس گسترده ای در رسانه های انگلیسی زبان داشته است.

 

بلومبرگ، خبرگزاری شین هوا، رادیو موسوم به اروپای آزاد، بریت بارت نیوز، گالف تایمز، نشنال پست و … از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

 

بلومبرگ در انعکاس سخنان فرمانده سپاه قدس تیتر زد: سلیمانی اعلام کرد که ایران برای حمایت از نیروهای فلسطینی آماده است.

 

این رسانه آمریکایی نوشت: چند روز پس از آن که ایالات متحده، اورشلیم [قدس اشغالی] را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، آمادگی کشورش برای حمایت از نیروهای فلسطینی در نوار غزه را اعلام کرد.

 

رادیو اروپای آزاد نیز در گزارشی زیر عنوان “ایران در مقابله با اقدام ترامپ درباره اورشلیم، پیشنهاد حمایت از شبه نظامیان فلسطینی را مطرح کرد” به این موضوع می پردازد.

 

در این گزارش می خوانیم: فرمانده ارشد سپاه قدس ایران پیشنهاد “حمایت کامل” از شبه نظامیان فلسطینی را در مقاوت آنان علیه تصمیم دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل، مطرح کرد.

 

شین هوا در این باره نوشته است: سخنان ژنرال سلیمانی، همزمان با تظاهرات در سرزمین های فلسطینی بوده که پس از تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به این شهر انجام شده است.

 

گالف نیوز، تصویری از تظاهرات در ایران با پلاکارد “مرگ بر اسرائیل” را برای خبر خود برگزیده و می نویسد: ژنرال سلیمانی پیشنهاد حمایت از نیروهای فلسطینی را طی تماس تلفنی با فرماندهی گردان‌های شهید عزالدین قسام و فرماندهی سرایا (گردان‌های جهاد اسلامی) اعلام کرده که کنترل باریکه غزه را به دست دارند.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین بر آمادگی دیگر گروه‌های جبهه مقاومت در منطقه برای دفاع از مسجد الاقصی تأکید کرده است.

 

گفتنی است، تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی موجی از اعتراض و تظاهرات را در نقاط مختلف جهان به ویژه کشورهای اسلامی به همراه داشت.

 

بسیاری از سیاستمداران جهان و حتی متحدان آمریکا از جمله سازمان ملل، فرانسه، آلمان و … هم مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرده اند.

 

ناظران مسائل جهانی بر این باروند که تصمیم نسنجیده ترامپ درباره قبله اول مسلمین، بر عدم محبوبیت وی خواهد افزود و پیامدهای جدی را برای آمریکا و رژیم اشغالگر قدس به همراه خواهد داشت.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید