انفجار انتحاري در کابل

سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت که این انفجار ناشی از جاسازی مواد انفجاری در کنار جاده بود که کاروان یک شرکت قرار دادی نیروهای بین المللی را هدف قرار داده‌ است.

به گزارش بازخوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، در اثر وقوع یک انفجار در منطقه دیپلماتیک کابل پایتخت افغانستان ۴ تن زخمی شدند.

به نظر می رسد که این انفجار یک خودروی حامل شهروندان خارجی را هدف قرار داده است.

 خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که یکی از مسئولان پلیس شهر کابل گفت که یک بمب‌گذار انتحاری، در نزدیکی محله دیپلماتیک و سفارتخانه‌های خارجی خود را منفجر کرد.

به گفته شاهدان عینی، صدای آژیر آمبولانس در خیابان‌ها شنیده می‌شود اما گزارشی از کشته‌شدگان احتمالی این انفجار هنوز در دست نیست.

«نجیب دانشی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان، از زخمی شدن دست‌کم چهار غیرنظامی در این حادثه خبر داده است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان به نقل از منابع امنیتی این کشور، این انفجار ساعت ۸:۴۰ دقیقه صبح جمعه در منطقه «قابل‌بای» و حوزه نهم پلیس شهر کابل صورت گرفته است.

این حادثه دو روز از پس از آن اتفاق می‌افتد که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به طالبان پیشنهاد گفتگوی صلح داده است. اما هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را بر عهده نگرفته است.

ماه گذشته میلادی نیز انفجار شدید در نزدیکی ساختمان‌های دولتی و اماکن دیپلماتیک شهر کابل ۱۰۰ کشته برجای گذاشت. همین موضوع باعث بالا رفتن سطح اخطار امنیتی در این شهر شده و ایست‌های بازرسی پلیس نیز افزایش یافت.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید