انهدام باند بزرگ سرقت و سند نمره خودرو در فارس

انهدام-باند-بزرگ-سرقت-و-سند-نمره-خودرو-در-فارس

به گزارش سایت بازخوان به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ محسن سروقد اظهار داشت: با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده به مدت سه ماه تلاش شد اعضای این باند سرقت خودرو دستگیر شوند که همچنان تحقیقات برای دیگر عوامل ادامه دارد و این در حالی است که تاکنون ۶ نفر متهم دستگیر و ۱۱ خودرو کشف و ضبط شده است.

سروقد با بیان اینکه مالکان این خودروها حتی اقدامات تعویض پلاک را نیز انجام داده بودند، افزود: با توجه به اینکه این باند از شگردهای خاص برای سرقت خودرو استفاده می‌کردند، با تلاش مأموران آگاهی استان خودروها کشف و متهمین این باند دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: اکثر خودروهای سرقتی کشف‌شده پژو ۴۰۵، زانتیا، پارس و سمند بوده و با شیوه سند نمره(تغییر اصالت خودروهای مسروقه و فروش آن‌ها با استفاده از اسناد و مدارک خودروهای تصادفی) آن‌ها را از طریق سایت‌های اینترنتی و خارج از بنگاه معاملات به فروش می‌رساندند.

سروقد اضافه کرد: مأموران تلاش دارند با بررسی‌های بیشتر، مالکان اصلی خودروهای سرقتی را شناسایی و خودروها را به صاحبانشان بازگردانند.

سرپرست پلیس آگاهی استان فارس با اشاره به دستگیری تعداد دیگری در این پرونده گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده، چند نفر از خریداران خودروهای تصادفی و سندنمره کار، همچنین خریداران خودروهای مسروقه که از سرقتی بودن آن‌ها اطلاع داشتند شناسایی‌شده و طی چندین عملیات دستگیر و تحقیقات از متهمین جهت شناسایی سایر سرقت‌های احتمالی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: شهروندان از خریدوفروش خودرو به‌صورت وکالتی و مبایعه‌نامه‌ای و…، پرهیز کنند و صرفاً در مراکز شماره‌گذاری نسبت به انجام معامله اقدام کنند تا خودرو سالم و بدون مشکلی خریداری کرده باشند که در این صورت پلاک و کارت و سند مالکیت به نام مالک جدید صادر و تحویل می‌شود.

سروقد در بخش دیگری از سخنان خود به اعتراف سارق سابقه‌دار بانک‌های استان اصفهان و شیراز اشاره کرد و گفت: در اعترافات جدید این سارق وی به سرقت یکی دیگر از بانک‌های استان اصفهان اشاره کرد و تاکنون تعداد سرقت‌های مسلح این سارق به ۲۳ فقره بانک رسیده است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید