اهواز شرایط زندگی را ندارد/ امیدوارم مسئولان بودجه ۱۵۰ میلیاردی را خرج خوزستان کنند

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر وضعیت آلودگی هوا در استان خوزستان در بدترین شرایط ممکن قرار دارد.

همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره وضعیت آلودگی هوا در استان خوزستان و تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت اظهار کرد: شرایطی که امروز در خوزستان و به خصوص شهر اهواز حاکم است امری جدید نیست و سالیان سال است که مردم این منطقه با این مشکل مواجه هستند و دولت‎ها به راحتی از آن عبور می‎کنند.

وی تاکید کرد: مردم خوزستان امروز در بدترین شرایط ممکن زندگی می‏‌کنند و بسیاری از آنها به دلیل مشکلات ریوی و تنفسی در بدترین شرایط جسمانی قرار دارند.

نماینده مردم اهواز خاطرنشان کرد: نمایندگان استان خوزستان در طی سال‎های اخیر در خصوص مشکلات متعدد این منطقه چون کم‎آبی و آلودگی هوا راهکارها و رویکردهای متعددی را به مسئولان در دوره‎های مختلف ارائه دادند ولی انگار خوزستان برای هیچ مقام مسئولی اهمیت ندارد.

یوسفی اظهار کرد: واقعا سوال بنده از مسئولان کشور این است که چطور ممکن است استانی چون خوزستان و مردم آن که تامین کننده اصلی پول کشور از طریق نفت هستند امروز در بدترین شرایط ممکن باشند.

وی با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری پیرامون برداشت ۱۵۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای حل مشکل خوزستان تاکید کرد: امیدوارم دولتمردان با توجه به اختصاص این مبلغ به موضوع آلودگی هوا در خوزستان به دنبال یک راهکار و تدبیر جدی و درست باشند و این بودجه برای خوزستان هزینه شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس تصریح کرد: واقعا جای تاسف دارد که استان خوزستان که قطب صنعت نفت کشور محسوب می‎شود و مردم این کشور در سال‎های جنگ شرایط سختی را تحمل کردند امروز در این شرایط زندگی کنند.

یوسفی اظهار کرد: شرایط امروز خوزستان برای مردم این نقطه از نظر زندگی و جسمانی بسیار خطرناک است از این رو ادامه این وضعیت بدون شک خطرات جدی را نصیب مردم این منطقه خواهد کرد لذا اتخاذ یک راهکار جدی در شرایط فعلی لازم است و گرنه ما در آینده نزدیک باید شاهد فاجعه‎ای عظیم در خوزستان باشیم.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید