ایران در شوک قتل آتنا/ آخرین خبرها از پرونده آتنا کوچولو/ در انتظار حکمی مناسب

ایران-در-شوک-قتل-آتنا/-آخرین-خبرها-از-پرونده-آتنا-کوچولو/-در-انتظار-حکمی-مناسب

به گزارش بازخوان، بیست و هشتم خرداد امسال بود که خبر گم شدن دختر بچه ای هفت ساله گوش به گوش بین اهالی پارس آباد اردبیل پیچید و خیلی زمان نبرد تا شبکه های اجتماعی نیز  پر شود از عکس های آتنا کوچولو و درخواست برای یافتن سرنخی از او.

در حالی که جستجوها برای یافتن آتنا در شبکه‌های اجتماعی ادامه داشت،تحقیقات پلیسی-قضایی نیز برای یافتن نشانی از این دختربچه معصوم   درجریان بود.

نقاب از چهره مرد رنگرز افتاد

همه سرنخ ها برای یافتن نشانی از آتنا سرانجام با مغازه ای ختم شد که پدر آتنا هر روز خودروی وانتش را مقابل آن  پارک می کرد تا بساط دستفروشی اش را پهن کند.

 عبدالله طباطبايي، دادستان شهرستان پارس‌آباد در این باره مي‌گويد: آتنا زمان‌هايي كه كنار بساط پدرش بود، براي استفاده از دستشويي يا خوردن آب به مغازه رنگرزي كه در نزديكي بساط پدرش بود، مي‌رفت. صاحب مغازه مردي ۴۰ساله بود كه آتنا و پدرش را از مدت‌ها قبل‌ مي‌شناخت. آن روز هم بي‌آنكه پدرش متوجه شود، آتنا راهي مغازه مرد ۴۰ساله شد غافل از اينكه او نقشه شومي برايش كشيده بود.(ادامه سخنان او و ماجرای گم شدن آتنا را اینجا بخوانید)

قاتلی با  چشمان زرد

در پی اعترافات مرد شیطان صفتی که آتنا دختر ۷ ساله پارس آبادی را طی جنایت هولناکی ربوده و به قتل رسانده است، مقامات قضایی اعلام کردند بازپرس سرگرم تنظیم پرونده اتهامی این جنایتکار بیرحم است تا هرچه زودتر قضات دادگاه کیفری محاکمه او را آغاز کنند.دوست پدر آتنا، مردی که از لحظه ناپدید شدن آتنا با پدرش همراه و شماره تلفنش در فضای مجازی منتشر شده بود تا اگر کسی از دخترک خبری دارد به آنها اطلاع دهد، گفت: «قاتل را می‌شناسم، مرد موزی با چشم‌های زردرنگ که نگاهش ترس خاصی دارد. هر روز پدر آتنا وانتش را در مقابل مغازه این مرد جنایتکار پارک می‌کرد تا لباس‌هایی را که داخل وانت بود بفروشد. معمولاً آتنا هم با پدرش همراه بود و در همان اطراف بازی می‌کرد. از خانه پدر آتنا تا محلی که دخترک ناپدید شد چند دقیقه بیشتر راه نیست.» (این جزییات را اینجا بخوانید)

خشم مردم

نوزدهم تیر وقتی دادستان پارس آباد مغان از پیدا شدن جسد آتنا دختر خردسال گمشده پارس آبادی از پارکینگ منزل مظنون بازداشت شده خبر داد.پارس آباد شاهد اعتراضات مردمی شد که خون شان  قتل آتنا به جوش آمده بود.

آنها جلوی مغازه متهم دستگیر شده جمع شده و مغازه اش را به آتش کشیدند(اینجا بخوانید) مردم پارس آباد در واکنش به این جنایت هولناک به خیابان آمده و درخواست اشد مجازات را برای عامل این جنایت دارند.

فرماندار پارس آباد نیز با دعوت مردم این شهرستان به حفظ آرامش گفت: تجمعات و جوسازی های بی مورد و ایجاد جو التهاب در جامعه موجب تاخیر در روند رسیدگی به پرونده قتل آتنا اصلانی می شود.(اینجا بخوانید)

تایید آزار جنسی

به این ترتیب دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل نیز با اشاره به این که پرونده قتل آتنا در مرحله تحقیقات مقدماتی است گفت: این پرونده به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.(اینجا بخوانید)

قاضی ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل  درباره نتایج بررسی های پزشکی قانونی نیز گفت: نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی نشان می دهد «آتنا اصلانی» دختر هفت ساله پارس آبادی پیش از قتل هدف آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است. با این نتیجه پرونده وارد فاز جدیدی شده تا ابهامات آن برطرف شود.(اینجا بخوانید)

خاکسپاری یک فرشته

  پس از پیدا شدن پیکر آتنا و انجام تحقیقات لازم،مراسم تشییع و خاکسپاری آتنا اصلانی، دختر معصوم ۷ ساله پارس‌آبادی دیروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی و شهرستانی در پارس‌آباد مغان برگزار شد و حاضران در غم و اندوه و ماتم پیکر این دختر معصوم را بدرقه خانه ابدی کردند.

دراین مراسم پدر و مادر آتنا پیامی نیز برای مردم داشتند،آنها گفتند پدر و مادر آتنا اصلانی نیز در پیامی به مردم پارس‌آباد مغان اظهار کردند که مردم داغدار مغان نمی‌دانم اگر شما همشهریان شریف شریک ناله‌ها و غصه‌های ما در اندوه آتنا نمی‌شدید چگونه می‌توانستیم از این مصیبت دق مرگ نشویم. (اینجا بخوانید)

فقط اعدام

پدر آتنا نه اشك مي‌ريزد و نه فرياد مي‌زند. فقط يك كلمه از دهانش بيرون مي‌آيد و آن اعدام است. مي‌گويد ما اعدام مي‌خواهيم. شوك حادثه در صداي بهنام اصلاني شنيده مي‌شود. سكوت‌هاي طولاني و بعد مي‌گويد: «حال مادرش خوب نيست. حال هيچ كدام‌مان خوب نيست. چه كسي گفته امروز تشييع جنازه دختر من بوده؟ او اينجاست هيچ كسي او را توي قبر نگذاشته. اينجا كنارم است، ميبينمش.»(اینجا بخوانید)

دل مردم خون است

پس از  مطرح شدن پرونده آتنا خیلی از شهروندان در شبکه های اجتماعی به این مساله واکنش نشان داده  و از مسئولان خواستند تا به این پرونده به شکل ویژه رسیدگی کند.

این درحالی است که هنرمندانی مانند پرویز پرستویی نیز به این حادثه تلخ واکنش نشان داده اند.واکنش این هنرمند را (اینجا بخوانید)

تعدادی دیگر از هنرمندان نیز به پرونده آتنا واکنش نشان داده اند، نظرات آنها را می توانید(اینجا بخوانید)

واکنش مسئولان

برخی از مسئولان نیز به پرونده آتنا واکنش نشان دادند برای نمونه علی بیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دراین باره گفت: این حادثه ما را تکان داد و به یاد ستایش افتادیم به گفته او باید به گونه‌ای عمل کنیم که در جامعه دیگر شاهد قربانی شدن آتناها و ستایش‌ها نباشیم.(اینجا بخوانید)

امام جمعه اردبیل نیز ‌ با تسلیت درگذشت آتنا اصلانی گفت: آتنا را فرزند خودم می‌دانم و تا مغز استخوان در سوگ او می‌سوزم و از اینکه استان ما مبتلا به چنین تنزلی شده ‌قلبا و روحا حسرت و تاسف می‌خورم و آن را هشدار بزرگ فرهنگی می‌دانم.(اینجا بخوانید)

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در این باره  گفت که این فراکسیون با ورود به موضوع آتنا اصلانی به دنبال رفع موانع حقوقی در این زمینه خواهد بود.(اینجا بخوانید)

پرونده آتنا دیر یا زود بسته می شود و ماجرای این جنایت نیز در کنار پرونده های جنایت دیگری که در حق کودکان شده به فراموشی سپرده می شود، به همین دلیل باید از مسئولانی که امروز در کنار مردم ابراز همدردی می کنند خواست با قانون گذاری و برنامه ریزی برای آگاه سازی خانواده ها شرایطی را ایجاد کنند تا دیگر چنین پرونده های تلخی تکرار نشود.

 

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید