ایران روح برجام را نقض کرده و یکی از خطرناک‌ترین تهدیدها علیه آمریکاست

ایران-روح-برجام-را-نقض-کرده-و-یکی-از-خطرناک‌ترین-تهدیدها-علیه-آمریکاست

به گزارش بازخوان به نقل از فارس،  «هیثر نوئرت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه بار دیگر به تکرار اتهامات و ادعاهای بی‌پایه علیه ایران پرداخت. 

وی در پاسخ به سوالی درباره اقدام دولت آمریکا در تأیید پایبندی ایران به برجام، تهران را به نقض روح برجام متهم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «ما یادداشت‌هایی که پایبندی ایران به برجام تأیید می‌کرد را به کنگره فرستادیم. علی‌رغم این، آمریکا معتقد است که ایران ناقض روح برجام است.»

«نوئرت» با بیان اینکه «برجام» قرار بوده صلح و امنیت منطقه را تأمین کند گفت: «ما معقتدیم که برخی از اقداماتی که دولت ایران مرتکب شده، این هدف اعلام‌شده برای ایجاد صلح و امنیت بین‌المللی را تضعیف می‌کند.»

او ایران را «یکی از خطرناک‌ترین تهدیدها علیه آمریکا» خواند و مدعی شد که اقدامات ایران، صلح و امنیت در منطقه را به هم زده است. 

وی تصریح کرد: «ایران، همان‌طور که همه ما می‌دانیم، کماکان یکی از خطرناک‌ترین تهدیدها علیه آمریکا است. ایران، تهدیدی نه تنها علیه منافع ما در اینجا و در سراسر جهان، بلکه تهدیدی علیه ثبات منطقه است.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ایران را به تخلف از طیف گسترده‌ای از اقدامات خارج از چارچوب توافق هسته‌ای، از جمله توسعه برنامه موشکی، حمایت از دولت سوریه، تهدید اسرائیل و غیره متهم کرد.

 این مقام آمریکایی تصریح کرد: «طیف گسترده فعالیت‌هایی که آنها انجام می‌دهند، از تهدیدهای هسته‌ای فراتر می‌روند و من فکر می‌کنم که همه ما کاملاً از آنها آگاه هستیم: توسعه موشک‌های بالستیک، فعالیت‌های اشاعه، حمایت از تروریسم و شبه‌نظامی‌گری، همدستی‌اش با جنایت‌های رژیم اسد علیه مردم خودش، خصومت پایان‌ناپذیر با اسرائیل که برای مدتها ادامه داشته و ادامه دارند، تهدید مداوم آنها علیه آزادی دریانوردی به ویژه در خلیج فارس، حملات سایبری به آمریکا و من می‌توانم همینطور ادامه بدهم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: «این چیزی است که این دولت می‌خواهد کاری کند تا ایران را وادار به تلاش برای پایبندی به روح آن توافق کند.»  

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید