بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از «اوین»

بازدید-سفرای-خارجی-مقیم-تهران-از-«اوین»

به گزارش بازخوان به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر صبح امروز در جریان بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین، با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه زندان باید یک دانشگاه باشد گفت: تمامی برنامه ها در زندانهای ایران بر مبنای این راهبرد اصولی برنامه ریزی می شود.

غریب‌آبادی با بیان اینکه تمامی زندانیان (متهمین و محکومین) از حقوق مختلف خود برخوردار هستند، افزود: در زندانها حرفه‌آموزی و ارتقاء تحصیلات آموزشی زندانیان یکی از برنامه های مهم سازمان زندانها است.

وی ارائه تسهیلات و خدمات مختلف در زندانهای ایران و توجه ویژه به موضاعاتی نظیر بهداشت و سلامت را در مقایسه با برخی زندانهای کشورهای دیگر بی نظیر خواند و افزود: زندانبانان در زندانهای ایران با زندانیان رفتار انسانی و دوستانه دارند.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد از رفتارهای سیاسی برخی کشورها و رسانه ها در ارائه تصویری دروغین و ناصحیح از زندانهای ایران که با اغراض سیاسی انجام می شود خطاب به سفرا گفت: ستاد حقوق بشر و سازمان زندانها تصمیم گرفتند این بازدید را هماهنگ کنند تا شما از نزدیک در جریان نوع خدمات و فعالیت ها تسهیلات و رفتار با زندانیان قرار گیرید تا قضاوت و ارزیابی صحیحی حاصل شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در این بازدید ۴۵ سفیر از کشورهای مختلف حضور داشتند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید