بازرسی ویژه ریاست جمهوری در دوره اخیر فشل بود و هیچ کاری نداشت

بازرسی-ویژه-ریاست-جمهوری-در-دوره-اخیر-فشل-بود-و-هیچ-کاری-نداشت

بازخوان/ قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند و عضو فراکسیون امید مجلس، در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه  تعدادی از نمایدگان یا فراکسیون‌ها توقع دارند که در حال حاضر در تعیین چیدمان کابینه حضور داشته باشند، تصریح کرد: به‌نظر من ارائه این پیشنهادات مناسب است ولی رئیس جمهور آزاد است که هر فردی را انتخاب کند.

او افزود: رئیس جمهور روحانی اگر ۴ مسئله را مورد توجه قرار ندهد، حتما پاشنه آشیلی خواهد بود و مهمترین رکن قضیه را ممکن است از دست بدهد، به نظر من این ۴ موضوع از هر وزارتخانه‌ای مهم تر است.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه توجه به سازمان امور اداری استخدامی دولت ضروری است، ادامه داد: اگر این سازمان بخواهد با همین ترتیب حرکت کند، مصیبت به دنبال خواهد داشت، سازمان امور اداری استخدامی باید قدرتمندتر باشد، البته این موضوع به معنای ضعف مدیریت فعلی نیست، بلکه باید توجه و اختیارات بیشتری را به این سازمان معطوف سازند.

میرزایی نیکو با بیان اینکه این سازمان یک آزمون برگزار می‌کند و مصوبه‌ای می‌گذارند و تمام می‌شود، اما اگر قرار است یک میلیون شغل سالیانه ایجاد شود، این سازمان باید دگرگون شود، متذکر شد: با ایجاد تغییرات اساسی، این سازمان باید اختیارات بالایی را به دست گیرد و نیروها را به نهادهای مختلف بدهند تا دیگر شاهد امتناع دستگاه‌ها از استخدام افراد نباشیم.

وی با بیان اینکه اطلاعات، اطلاع رسانی و مجموعه روابط عمومی دولت باید بخش‌هایی که قوه مجریه خوب کارکرده را به نحو احسن اطلاع رسانی کند، ادامه داد: وزارت اطلاعات در اینجا ستادی را می‌خواهد که به خوبی رئیس جمهور را در جریان اطلاعات قرار دهد، یکی از موضوعات مهم این است که به رئیس جمهور اطلاعات صحیح برسد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان مواد مخدر را دولت به وزارت کشور اعطا کرد و وضعیت نامناسبی در این حوزه وجود دارد، زیرا اگر فرد معتادی ۱۵ سال طول می کشید تا کارتن خواب شود، الان در عرض یکسال کارتن خواب می‌شود.

میرزایی نیکو با بیان اینکه رکن سومی که روحانی باید به آن توجه داشته باشد، ساماندهی روابط دولت و مجلس است، اظهار داشت: نمایندگان مجلس به دنبال این هستند که مشکلات حوزه انتخابیه را حل کنند، با این شرایط اگر سازمان مدیریت قوی عمل کند، تکلیف همه نمایندگان روشن می شود، زیرا مشخص می‌شود که براساس بودجه در یکسال چه کارهایی را می‌توان انجام داد.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رکن چهارم بازرسی است، که در ۴ ساله دولت اول رئیس جمهور روحانی، بازرسی ویژه ریاست جمهوری که یکی از ارکان قدرتمند باید باشد و اطلاع رسانی ویژه‌ای به رئیس جمهور کند، در این دوره اخیر فشل بوده و هیچ کاری نداشته است، گفت: در دوران ریاست جمهوری آیت الله هاشمی، بازرسی ویژه ریاست جمهوری نقش درخشانی برای نمایان کردن ارزیابی و عملکرد وزرا داشت.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اگر رئیس جمهور روحانی توجه ویژه ای به ستاد خود داشته باشد و این نقاطی که به اختیار خودش است را بتواند خوب ساماندهی کند، بسیاری از مشکلات حل می شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید