بحران زباله در زمین چه پیامدهایی دارد؟

بحران-زباله-در-زمین-چه-پیامدهایی-دارد؟

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، بر اساس تحقیقات اخیر، از دهه ۵۰ میلادی که تولید و استفاده از پلاستیک فراگیر شد، انسان ها تا کنون در حدود ۸٫۳ میلیارد تن انواع مواد لاستیکی، پلاستیکی و پلیمری مختلف را تولید کرده اند که از این میان تا کنون ۶٫۳ میلیارد تن ماده پلیمری تبدیل به زباله شده است.

به گفته «رولند گیِر» یکی از نویسندگان مقاله درباره پلاستیک، بحث و دانشیار دانشگاه سانتا باربارا، زباله های موجود برای پوشاندن سطح کشوری مانند آرژانتین کافی بوده و متاسفانه تاکنون هیچ راه حل اساسی و کاربردی نیز برای تجزیه پلاستیک به مواد طبیعی پیشنهاد نشده است.

آقای گیِر می گوید پلاستیک ها تا هزاران سال همراه ما هستند و در این مدت هرچقدر هم که به قطعات کوچک تری تبدیل شوند، باز هم پلاستیک باقی خواهند ماند.

بنا بر پژوهش مورد اشاره، بیشترین پلاستیک تولیدی در دنیا صرف بسته بندی محصولات شده که ۴۰ درصد از کل مواد پلیمری موجود را تشکیل می دهد. نکته مهم اینکه پلاستیک مورد استفاده در بسته بندی کمترین عمر را در میان انواع پلاستیک ها داشته و معمولاً به سرعت تبدیل به زباله خواهد شد.

با تمام این اوصاف، رولند گیِر در حال حاضر مهمترین راه مقابله با انباشت زباله های پلاستیکی را کاهش مصرف عنوان کرده و ابراز امیدواری نموده که با سرمایه گذاری و تلاش کافی، مهم ترین معضل زیست محیطی زمین در آینده نزدیک حل و فصل شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید