برگزاری سومین جشنواره گیلاس در لواسان

برگزاری-سومین-جشنواره-گیلاس-در-لواسان

به گزارش سایت بازخوان به نقل از خبرگزاری فارس، علی مرادی شهردار لواسان اظهار کرد: جشنواره کشوری گیلاس با حضور مسؤولان منطقه‌ای و ملی به مدت سه روز از ۲۵ تا ۲۷ تیرماه در لواسان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این جشنواره در راستای نهادینه کردن تولید و اشتغال و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود و شهرداری تلاش می کند تا بتواند با برگزاری جشنواره محصولات کشاورزی ازجمله گیلاس زمینه تولید صادرات محور را فراهم کند.

شهردار لواسان افزود: این جشنواره در حریم شهر و حاشیه دریاچه سد لتیان و در مسیر رودخانه جاجرود برگزار خواهد شد و از ساعات ۲۰ تا ۲۴ به روی علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان باز خواهد بود.

مرادی با بیان اینکه لواسان به‌عنوان منطقه‌ای حاصل‌خیز در تولید محصولات سردرختی شهرت دارد، افزود: این جشنواره فرصت مغتنمی است تا علاوه بر ارتقای سطح کیفی و کمی تولید گیلاس شهرستان، سایر محصولات کشاورزی نیز به‌طور مستقیم به دست مصرف‌کنندگان برسد.

وی گفت: ایران با تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن گیلاس جایگاه سوم تولید جهان را در اختیار دارد که حدود ۶۰ تا ۶۱ هزار تن از این محصول در شهرستان شمیرانات به عمل می‌آید و گیلاس لواسان به تک‌دانه معروف است.

شهردار لواسان افزود: میزان تولید گیلاس در جهان حدود ۱۸ میلیون تن است که کشور ترکیه جایگاه نخست، آمریکا دوم و ایران جایگاه سوم را دارد و پس از این‌ها، ایتالیا و اسپانیا در جایگاه‌های چهارم و پنجم دنیا قرار گرفته‌اند.

مرادی دلیل برگزاری این جشنواره را سپاسگزاری از نعمات خداوندی و حمایت از زحمات کشاورزان و تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود که حدود پنج تا ۶ هزار نفر از این جشنواره بازدید داشته باشند و در کنار آن، ۷۰ درصد جمعیت شهر لواسان هم طبق روال گذشته از این جشنواره بازدید کنند. 

مرادی اضافه کرد: شهرداری به مناسبت‌های مختلف تلاش می‌کند تا در ایجاد نشاط در شهر بکوشد و چنین جشنواره‌هایی را برگزار می‌کند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید