بهره گیری از حداکثر ظرفیت صنعت لیزینگ در توسعه راهکارهای نوین تامین مالی

بهره-گیری-از-حداکثر-ظرفیت-صنعت-لیزینگ-در-توسعه-راهکارهای-نوین-تامین-مالی

به گزارش بازخوان به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، علیرضا اسدپور افزود: شرکت لیزینگ صنعت و معدن در زمره خوشنام ترين شركت هاي ليزينگ كشور بوده و با بکارگیری امكانات سخت افزاري و نرم افزاري مناسب، كادر فني با تجربه و پوشش ۱۴گانه مراكز استان ها در ارائه كليه خدمات ليزينگ در گسترة وسيعي از بخش هاي مختلف اقتصادي فعاليت دارد.

مدیرعامل شرکت لیزینگ صنعت و معدن بیان داشت: اين شرکت در سال ۱۳۸۳ در بورس اوراق بهادار ایران پذیرفته شد و به عنوان شرکت پیشرو در صنعت لیزینگ ایران، جز اولین شرکتهای لیزینگی بود که موفق به اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی گردید.

اسدپور خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۸۵ شرکت لیزینگ صنعت و معدن پس از اثبات شایستگی خود عضو “انجمن بین المللی مالیه و لیزینگ “IFLA” گردید و اکنون برای ده سال متمادی به عنوان تنها نماینده لیزینگ ایران با حضور موفق در همایش ها و گردهمایی های سالانه این انجمن، ارائه مقالات و پرزنت های مناسب، توانسته حتی در دوران تحریم های یک جانبه علیه کشورمان ارتباط بسیار مناسبی با سایر کشورها در زمینه لیزینگ و تبادل دانش و اطلاعات آن داشته باشد.

وی عنوان داشت: شركت ليزينگ صنعت و معدن در راستاي سياست‏هاي اقتصادي نظام و مشاركت در رشد اقتصادي كشور درصدد داشتن حضوري فعال در عرصه منطقه‏اي و بين‏المللي است. بدین منظور برنامه استراتژیک این شرکت با استفاده از تحلیل SWOT ، سالیانه بروزرسانی شده و با استفاده از روش کارت امتیازی متوازن (BSC) به برنامه های عملیاتی تبدیل می شود.

مدیرعامل شرکت لیزینگ صنعت و معدن در پاسخ به اینکه به طور کلی مأموریت و هدف شرکت لیزینگ صنعت و معدن چه است ، گفت: شركت ليزينگ صنعت و معدن با بهره‏گيري از حداكثر ظرفيت صنعت ليزينگ در توسعه راهكارهاي نوين تأمين مالي، در جهت افزايش كارآفريني، ارتقاء رفاه اجتماعي و دستيابي به رشد پايدار اقتصادي گام برداشته و در اين راستا ايجاد ارزش افزوده براي سهامداران و كسب حداكثر رضايت مشتريان را با تكيه بر كاركنان خلاق و بهره‏گيري از فناوري‏هاي نوين، همواره دنبال مي‏كند.

اسدپور درخصوص اهداف استراتژیک سازمان نیز بیان داشت: اهداف استراتژیک سازمان بر این اساس در چندین حوزه اصلی شامل مالی، مشتری، فرآیندها و منابع انسانی و زیرساخت های مشخص به فعالیت می پردازد که در این راستا برنامه های عملیاتی مناسب جهت رسیدن به این اهداف تعریف شده است که بطور مستمر ارزیابی عملکرد فرآیندهای سازمان پایش و اندازه گیری می شود.

وی در پاسخ به اینکه دستاوردهای شرکت لیزینگ صنعت و معدن در سال گذشته چه بوده است، نیز تصریح کرد: افزایش ثروت سهامداران و کاهش معوقات، بهبود و بهینه سازی فرآیندهای داخلی، افزایش رضایت مشتریان و بکارگیری فن آوری و سیستم های نوین، ایجاد ۴۲۹۵ شغل از طریق اعطای تسهیلات به بخش اصلی اقتصاد ، دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای استاندارد ISO9001:2015 بعنوان اولین شرکت لیزینگ در ایرانو ، ایجاد همکاری با شعب منتخب بانک صنعت و معدن و انعقاد قرارداد همکاری با بیش از ۱۵ شعبه و کارگزار به منظور بازاریابی مویرگی از جمله دستاوردهای سال ۹۵ می باشد.

مدیرعامل شرکت لیزینگ صنعت و معدن درخصوص افزایش ثروت سهامداران و کاهش معوقات در سال گذشته توضیحاتی ارائه داد و افزود: حفظ روند افزايشي و ثبات اطمينان بخش به قيمت سهام در بازار اول (تابلوي اصلی) بورس ، رونق بخشيدن به رشد (EPS) شركت از طريق ايجاد شرايط پايدار و کسب رتبه ۳۰ بازار اول سازمان بورس و اوراق بهادار از لحاظ ارائه اطلاعات شفاف ، قابل اتكا و به هنگام از جمله اقداماتی است که شرکت در جهت افزایش ثروت سهامداران به انجام رسانیده است.

از سوی دیگر مدیرعامل شرکت لیزینگ صنعت و معدن درخصوص اقداماتی که در بخش بازاریابی و تحقق بودجه انجام شده، خاطرنشان کرد: اعطاي تسهيلات به مبلغ ۷۵۵ميليارد ريال در سال ۹۵ ، افزایش۵۰درصدی پرتفوی جاری، همزمان با تثبیت مانده معوقات، اعطای تسهیلات در حوزه لیزینگ عمومی با انعقاد چندین قرارداد در زمینه IT از جمله این اقدامات می باشد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ در فرآیندهای داخلی شرکت نیز اتفاقات بسیار خوبی افتاد، افزود: بهینه سازی فرایند اجرایی لیزینگ با استقرار سیستم یکپارچه و افزایش اختیارات شعب ، پیاده سازی سیستم مبارزه با پولشویی و ارتباط مستمر با دبیرخانه وزارت امور اقتصاد و دارایی، بروز رساني آيين نامه ها و تغيير سقف اختيارات با توجه به لزوم تسريع در انجام امور شركت و روان سازي فرآيندها در جهت چابكسازي شركت، اقداماتی است که در جهت بهینه سازی فرآیندهای داخلی انجام شده است.

همچنین اسدپور با اشاره به اینکه بکارگیری فن آوری و سیستم های نوین از مهمترین اهداف شرکت است، گفت: شرکت لیزینگ صنعت و معدن با هدف اینکه همیشه افزایش رضایت مشتریان را در نظر دارد و سعی در بروز کردن سیستم های شرکت را دارد، توسعه نرم افزار تخصصی لیزینگ (داريك )، بهبود زیرساخت های IT، بروزرسانی سیستم های موجود و جایگزینی سیستم های نرم افزاری نوین به منظور بهبود اتوماسیون فرایندها، راه اندازی و بهبود اتوماسیون فرایندها و ارتقاء و بهبود خدمات اینترنتی و پرداخت اقساط از طریق وب سایت را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت لیزینگ صنعت و معدن همچنین درخصوص اهمیت آموزش و افزایش دانش نیروی انسانی خاطرنشان کرد: توانمندسازی منابع انسانی از طریق برگزاري دوره هاي آموزشي و حضور در سمينارها بمنظور ارتقاء توان علمی و اجرایی آنها، گردآوری اطلاعات در خصوص صنعت لیزینگ، ترجمه مقالات، سخنرانیها و قوانین و مقررات حاکم بر این صنعت در کشورهای مختلف ، افزایش بهره وری نیروی کار(رقابت پذیری هزینه) از ۸ در سال ۱۳۸۷ به ۲۸ در سال ۱۳۹۵، ارتقاء انگیزش نیروی انسانی از جمله اقداماتی است که در جهت افزایش دانش نیروی انسانی در شرکت لیزینگ صنعت و معدن انجام شده است.

مدیرعامل شرکت لیزینگ صنعت و معدن در پایان درباره برنامه های آتی شرکت نیز اظهار کرد: افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۳۰۰۰ به ۴۰۰۰ میلیارد ریال، متنوع سازی پرتفوی لیزینگ، متنوع سازی خدمات و استفاده از روش های نوین اعطای تسهیلات، تجزیه و تحلیل داده های آماری و هوشمند سازی کسب و کار لیزینگ ،ورود به لیزینگ بین الملل، افزایش همکاری با شعب بانک صنعت و معدن به منظور نفوذ در بازار، اعطای تسهیلات به بخش های زیر بنایی همچون ریلی و هواپیما از مهمترین برنامه های شرکت در مسیر پیشرو می باشد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید