بی‌بی‌سی به چه افرادی حقوق نجومی می‌دهد

بی‌بی‌سی-به-چه-افرادی-حقوق-نجومی-می‌دهد

تونی هال در عین دفاع از حقوق بالای چهره‌های سرشناس حاضر در بی‌بی‌سی به شکاف درآمد میان کارمندان زن و مرد این شبکه اعتراف کرد.

بی‌بی‌سی با فشار دولت انگلستان برای نخستین بار فهرست کارمندانی که بیش از ۱۵۰ هزار پوند در سال درآمد دارند را منتشر می‌کند.

انتظار می‌رود در فهرست بی‌بی‌سی شاهد حضور نام‌های سرشناسی چون گری لینکر، گراهام نورتون، کریس اوانز و فیونا بروس باشیم. علاوه بر این چهره‌های سرشناس احتمال حضور روزنامه‌نگاران مطرحی چون لارا کونسبرگ از سرویس سیاسی بی‌بی‌سی نیز در این فهرست وجود دارد.

در این میان تونی هال مدیر بی‌بی‌سی اعلام کرده است که هراسی از مطرح شدن موضوع دریافتی کارمندانش ندارد. او معتقد است که بی‌بی‌سی باید برای نگه داشتن چهره‌های مستعد و جلوگیری از مهاجرت آن‌ها به شرکت‌های رقیب مانند نتفلیکس، آمازون و اپل باید سرمایه‌گذاری کند.

او اشاره کرد که تنها به کمتر از یک درصد از ۴۳ هزار قرارداد بی‌بی‌سی در سال بیش از ۱۵۰ هزار پوند پرداخت می‌شود و اعلام کرد که میزان پرداخت به مدیران ارشد از ۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند در سال ۲۰۰۹ به ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار پوند کاهش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین، هال در دفاع از بی‌بی‌سی گفت: «مردم از بی‌بی‌سی بهترین‌ها را می‌خواهند و حقیقت این است که هزینه بی‌بی‌سی برای مردم کمتر از ۲۰ سال پیش است در حالی که ما امروز چهار برابر شبکه‌های تلویزیونی، دو برابر شبکه‌های ملی رادیویی و چندین سرویس آنلاین داریم. تمام این‌ها برای مردم کمتر سه پوند در هفته هزینه دارد که در گزارش سالانه ما آمده است.»

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید