تأکید سیدحسن نصرالله بر نقش ایران در پیروزی موصل

تأکید-سیدحسن-نصرالله-بر-نقش-ایران-در-پیروزی-موصل

به گزارش بازخوان و به نقل از ایسنا،  سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان آزادسازی موصل را یک پیروزی بزرگ و عظیم توصیف کرد و فتوای مرجعیت دینی عراق درباره وجوب مقابله با داعش را سرآغاز پیروزی‌های بزرگ دانست.

 دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: سخن گفتن از پیروزی در موصل را باید از اهمیت نقش مرجعیت آغاز کرد. فتوای مرجعیت در عراق نقطه عطفی در پیروزی‌های بزرگ بود زیرا این فتوا مردم را از حیرت بیرون آورد، دشمن را به خوبی نشانه رفت و مسئولیت همه مردم عراق را مشخص کرد. این فتوا نوع مبارزه با تهدید را تعیین و ملت عراق را از یأس خارج کرد.

سیدحسن نصرالله افزود: همه به یاد داریم که داعشی‌ها تا نزدیک بغداد هم رسیده بودند و به سرعت در حال پیشرفت بودند؛ به طوری‌که این امر همه را در عراق نگران، مضطرب و ناامید کرده بود اما آیت‌الله سیستانی با فرمان جهادی که دادند و فرمودند افرادی که در جنگ با داعش کشته شوند، شهید محسوب می‌شوند، اقدام مهمی در راستای مبارزه با داعش انجام دادند.

به گفته وی، در ابتدا برخی باور کرده بودند که داعش به راستی یک دولت اسلامی است و در ادامه بهار عربی است اما مرجعیت دینی به درستی ماهیت دشمن و مسیر جنگ را مشخص کرد. فتوای مرجعیت دینی همچنین باعث حضور صدها جوان در صف جنگ با داعش و تشکیل «حشد الشعبی» به عنوان یک نیروی موثر برای مبارزه با داعش در داخل عراق شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: موضع‌گیری قاطع جمهوری اسلامی ایران و در رأس آن آیت‌الله امام خامنه‌ای علیه داعش و همچنین حضور فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در عراق نیز در پیروزی بر این گروه تروریستی نقش مهمی داشت.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید