ترامپ باز هم علیه قطر حرف زد

ترامپ-باز-هم-علیه-قطر-حرف-زد

به گزارش سیاسی سایت بازخوان، در حالی که تنش‌ها بین عربستان سعودی و برخی کشورهای عربی با قطر ادامه دارد، رسانه آمریکایی در گزارشی از اظهارات  تازه دونالد ترامپ علیه دوحه خبر داده است.

در اوج تنش‌ها بین عربستان سعودی، مصر،‌امارات عربی متحده و بحرین با قطر، موضع حمایتی رئیس‌جمهور آمریکا از ریاض سبب جنجال آفریده بود.

دونالد ترامپ در ابتدا با اشاره به سفرش به عربستان سعودی و مذاکرات با رهبران کشورهای عربی گفته بود که همه از «حمایت قطر از تروریسم» سخن گفتند.

به دنبال این اظهارات اما وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای حل تنش‌ها، هر دو طرف را به مذاکره و گفت و گو فرا خواند و در همین راستا وزرای خارجه برخی از این کشورها به واشنگتن سفر کردند.

اما در تازه ترین خبرها درباره موضع رئیس‌جمهور آمریکا در قبال قطر، رسانه آمریکایی صوتی از اظهارات اخیر ترامپ در نشستی در هتل او در واشنگتن منتشر کرده است.

به گزارش اینترسپت،‌ ترامپ در یک نشست خصوصی جمع آوری کمک مالی کمیته ملی حزب جمهوریخواه که بدون حضور خبرنگاران برگزار شد، از مسائل مختلفی از قبیل کارنامه ریاست جمهوری‌اش،‌ضدیت سی ان ان با او و همچنین درباره قطر صحبت کرده است.

طبق این گزارش، ترامپ تلاش‌های تامین مالی خود برای فعالیت انتخاباتی دور دوم ریاست جمهوری اش را آغاز کرد و برای همین منظور،‌ در یک نشست در هتل خودش در واشنگتن حضور یافت.

حضور در این نشست برای خبرنگاران ممنوع بود اما هر یکی از حاضران باید برای نشستن در جلسه،‌ ۳۵ هزار دلار پرداخت می‌کرد.

ترامپ در نشست روز چهارشنبه درباره قطر گفت که «ما با قطر اختلاف نظر داریم».

رئیس‌جمهور آمریکا سپس تلفظ کلمه قطر را تمسخر کرد و افزود: «آنها(قطری‌ها) ترجیح می‌دهند که اسمش را بگویند قطر اما من ترجیح می‌دهم که آنها به تروریسم کمک مالی نکنند».

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید