ترامپ هم به فکر ریاست‌ جمهوری ابدی افتاد

رئیس‌جمهوری آمریکا گمان می‌کند ایده ماندن رهبر کنونی چین در این سمت تا پایان عمر عالی است و شاید آمریکا هم روزی چنین کاری انجام دهد.

به گزارش بازخوان، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا شنبه در جمع حامیان مالی حزب جمهوری‌خواه در فلوریدا مطرح و با خنده و دست زدن حضار همراه شد. شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد، فایلی از این اظهارات را در اختیار دارد.

شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری ۷۱ ساله چین اخیرا برای تحکیم قدرتش تلاش کرده و ترامپ با اشاره به او در جمع حامیانش گفت: او اکنون رئیس‌جمهوری ابدی است و این عالی است. به نظر من چنین چیزی فوق‌العاده است. شاید ما هم روزی دست به چنین کاری زدیم. 

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین از هیلاری کلینتون، رقیب دموکراتش از حزب دموکرات مجددا انتقاد و نظرش را درباره یک “سیستم فاسد” بیان کرد و حمله به عراق را “بدترین تصمیمی که تاکنون گرفته شده است” خواند. او همچنین جورج بوش، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را یک “نخبه واقعی دیگر” توصیف کرد.

گرچه لحن ترامپ طنزآلود بود اما در توئیتر واکنش‌های بسیاری را در پی داشت. یکی از قانونگذاران دموکرات از ایالت کالیفرنیا گفت: این حرف‌ها جک باشد یا نباشد، اینکه درباره ریاست جمهوری ابدی مثل شی جینپینگ حرف بزنید، غیر آمریکایی‌ترین احساس یک رئیس‌جمهوری آمریکایی می‌تواند باشد. تن جورج واشنگتن در گور لرزید.

پارلمان چین فردا (دوشنبه) جلسات سالانه را آغاز می‌کند و قرار است شی جینپینگ برای بار دوم در یک دوره پنج ساله به عنوان رئیس‌جمهوری چین انتخاب شود و همچنین احتمال دارد محدودیت‌های قانون اساسی برای ماندن در قدرت برداشته شود و راه او برای ریاست جمهوری ابدی هموار شود.

 

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید