«ترزا می» سرانجام آزادی موصل را به دولت عراق تبریک گفت

«ترزا-می»-سرانجام-آزادی-موصل-را-به-دولت-عراق-تبریک-گفت

به گزارش بازخوان ، دفتر نخست‌وزیری عراق اعلام کرد که «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا در تماسی تلفنی با «حیدر العبادی»، پیروزی‌های عراق در نبرد با داعش را به وی تبریک گفت.

بر اساس این بیانیه که در وبگاه «شفق‌نیوز» منتشر شد، ترزا می سرانجام پس از گذشت ۹ روز از اعلام آزادی موصل از دست داعش، در تماس تلفنی با همتای عراقی‌اش به وی پیروزی‌های ارتش عراق و آزادی موصل و شکست داعش را تبریک گفت و بر تداوم حمایت کشورش از دولت و نیروهای عراقی در زمینه‌های تسلیح و آموزش تاکید کرد.

وی سپس با اشاره به تلاش انگلیس برای صدور قطعنامه تحریم داعش در سازمان ملل، افزود: ما از وحدت عراق حمایت می‌کنیم و چیزی را که وحدت این کشور را مخدوش کند، نمی‌پذیریم . ما موافق عراق واحد و امن و باثبات برای کلیه عراقی‌ها هستیم.

از سوی دیگر، العبادی نیز تاکید کرد که پیروزی عراق بر داعش، حقیقتا شکست بزرگی برای داعش به شمار می‌رود و از توان آن برای عضو‌گیری کاسته است. این مسئله نیز با فداکاری عراقی‌ها و همکاری مردم شهرهای آزادشده و استقبال آنها از نیروهای عراقی میسر شد. دولت مصمم به ادامه عملیات آزادسازی و حمایت از توانمندی‌های نیروهای عراقی است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید