تصمیم یک دادگاه تجدید نظر در آمریکا درباره دستور منع مهاجرتی ترامپ

یک دادگاه تجدید نظر در آمریکا با صدور حکمی اعلام کرد که دستور منع سفر اتباع چند کشور ازجمله ایران به خاک آمریکا نباید برای افرادی که روابط محکمی با این کشور دارند، اعمال شود.

به گزارش بازخوان، به نقل از خبرگزاری رویترز، دادگاه تجدید نظر منطقه‌ای آمریکا روز جمعه حکم داد: افرادی که روابط محکمی با آمریکا دارند نباید شامل فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ شوند که بر اساس آن اتباع شش کشور شامل سوریه، ایران، یمن، سومالی، چاد و لیبی نمی‌توانند ویزای ورود به آمریکا را دریافت کنند.

این دادگاه تجدید نظر با حضور سه قاضی همچنین اعلام کرد که اجرایی شدن حکم آن تا زمان تصمیم نهایی دیوان عالی آمریکا درباره آخرین دستور منع مهاجرتی رئیس جمهور ترامپ معلق خواهد ماند.

پیش از این، دیوان عالی آمریکا اجازه داده بود تا قانون منع مهاجرتی رئیس‌جمهور علیه اتباع این کشورها به‌طور کامل اجرا شود اما سپس بخش‌هایی از آن را متوقف کرد.

بر اساس این قانون، رئیس‌جمهور آمریکا اکنون می‌تواند مانع ورود مسافران و مهاجران از شش کشور مذکور، حتی در صورت داشتن خویشاوند در آمریکا یا تحصیل در دانشگاه و مراکز علمی شود.

دونالد ترامپ اولین بار در ژانویه ۲۰۱۷ فرمان منع سفر اتباع چند کشور مسلمان ازجمله ایران را صادر کرد که منجر به ایجاد هرج و مرج در فرودگاه‌های بسیاری از کشورها و اعتراضات گسترده شد.

وی سپس در ماه مارس پس از آنکه بسیاری از دادگاه‌های فدرال با دستورش مخالفت کردند، تغییراتی در این تصمیم اعمال کرد که طبق آن، افرادی خاص از این کشورها کماکان می‌توانند درخواست ویزا برای اهدافی همچون تحصیل، گردشگری و تجارت کنند و متقاضیان هر یک می‌توانند به‌طور جداگانه درخواست لغو این دستور را بدهند.

انتهای پیام

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید