تغییر زمان برگزاری مراسم یادبود “مریم میرزاخانی”

تغییر-زمان-برگزاری-مراسم-یادبود-"مریم-میرزاخانی"

احمد میرزاخانی در این پیام ویدیوئی اظهارکرد: روز سه‌شنبه مریم عزیزمان را به خاک سپردیم و دسته گل‌ها را نثارش کردیم، بلکه قدری بیارامیم و برخود لازم می‌دانیم از همه دوستانی که با پیام‌های خود به ما آرامش دادند و همه کسانی‌که در برگزاری مراسم خاکسپاری مریم در یک خلوت خانوادگی ما را یاری کردند، صمیمانه سپاسگذاری کنیم.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی کرده بودیم آخر هفته مراسم یادبودی برای مریم برگزار کنیم تا با همه دوستداران او گرد هم بیاییم و ضمن گرامیداشت یادش به او ادای احترام کرده باشیم، اما الان متوجه هستیم که برگزاری مراسمی درخور مریم، بدان گونه که پیام‌رسان ذهن زیبای او باشد، به آمادگی بیشتری نیاز دارد، بنابراین با مساعدت دانشگاه استنفورد بر آن هستیم تا در آینده نزدیک مراسمی در استنفورد برگزار کنیم تا همه کارهای علمی، روحیه و شخصیت او را به نحو شایسته‌ای مرور کنیم.

میرزاخانی گفت: از همه کسانی‌که این تغییر موجب بروز دشواری برای آن‌ها می‌شود، صمیمانه پوزش می‌خواهیم؛ ولی مطمئن هستیم که همه مشتاقانه می‌خواهیم گردهم آییم تا در مراسمی با شکوه یاد مریم عزیزمان را گرامی بداریم.

پدر مریم میرزاخانی در پایان خاطرنشان کرد: زمان برگزاری مراسم که اواخر تابستان یا اوایل پاییز خواهد بود، متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

همچنین در ادامه این پیام، “یان وندراک”، همسر مریم میرزاخانی با زبان انگلیسی، ضمن تشکر از همدردی دوستان و نزدیکان، اظهار کرد: ما یک گرامیداشت برای همین یکشنبه برنامه‌ریزی کرده بودیم، اما با توجه به این که دانشگاه استنفورد نیز در نظر داشت تا در آینده‌ای نزدیک یک مراسم یادبود برای وی برگزار کند، ما به این نتیجه رسیدیم که این دو مراسم را یکپارچه کرده و یک گرامیداشت واحد در اواخر تابستان یا اوایل پاییز برگزار کنیم که دربرگیرنده بازگویی همه جنبه‌های زندگی مریم، چه حرفه‌ای و چه شخصی و بررسی هر دو مقطع زندگی وی در ایران و آمریکا باشد.

وی افزود: معتقدیم این بهترین شیوه برای احترام به میراث مریم است و همچنین به ما اجازه می‌دهد تا زمان بیشتری برای برنامه‌ریزی یک مراسم یادبود با شکوه و عظمت که چنین مراسمی نیاز دارد، در اختیار داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، ‌همسر مریم میرزاخانی تاکید کرد: متاسفیم اگر این مساله موجب هر گونه ناراحتی شده است و از همه بابت درک این موضوع تشکر می‌کنیم.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید