تلاش برای آشتی دو کره / «این» با «اون» ناهار می‌خورد

مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی درجریان آشتی نشات گرفته از بازی‌های المپیک زمستانی با خواهر رهبر کره شمالی دیدار و با او ناهار خواهد خورد.

به گزارش بازخوان به نقل از ایسنا،  دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی امروز پنجشنبه اعلام کرد رئیس جمهور کره جنوبی در جریان آشتی نشات گرفته از بازی‌های المپیک زمستانی با خواهر رهبر کره شمالی و رئیس تشریفاتی دولت این کشور دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی به خبرنگاران گفت: “مون جائه این”، رئیس جمهور کره جنوبی روز شنبه با هیات عالیرتبه‌ای که پیونگ‌یانگ برای شرکت در المپیک زمستانی اعزام می‌کند، ناهار می‌خورد که در بین آنها “کیم اون نام”، رئیس تشریفاتی دولت کره شمالی و “کیم یو جونگ” خواهر کوچک‌تر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی قرار دارند.

وی بدون افشای محل صرف ناهار گفت: مون جائه این ۱۰ فوریه میزبان هیات کره شمالی خواهد بود و با آنها ناهار خواهد خورد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد احتمالا کیم یو جونگ پیام شخصی را از جانب برادرش به مون جائه این تقدیم خواهد کرد.

سفر این هیات کره شمالی یک نقطه عطف دیپلماتیک برای بهبود روابط بین دو کره محسوب می‌شود که از بازی‌های المپیک زمستانی در پیونگ چانگ نشات گرفته است.

وزارت اتحاد مجدد دو کره مستقر در کره جنوبی گفت: این هیات کره شمالی روز جمعه وارد فرودگاه اینچه اون سئول خواهد شد.

این هیات قرار است روز جمعه در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی شرکت کند که مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در آن حضور دارد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید