تمایل ترامپ به گفت‌وگوی تلفنی با رهبر کره‌شمالی

دونالد ترامپ از تمایلش برای گفت‌وگوی تلفنی مستقیم با رهبر کره شمالی خبر داد.

به گزارش بازخوان به نقل از ایسنا،  به نقل از خبرگزاری فرانسه، ‌دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در اظهاراتی گفت: تمایل به گفت‌وگوی مستقیم با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی داشته و ابراز امیدواری کرد که فضای باز کم سابقه‌ای که اخیرا میان کره شمالی و کره‌ جنوبی ایجاد شد به کاستن از تنش و بحران بر سر برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ کمک کند.

ترامپ در مصاحبه‌ای در تفرجگاه کمپ دیوید در پاسخ به این سوال که آیا با کیم جونگ اون گفت‌وگو تلفنی انجام خواهد داد، گفت: من همواره به گفت‌وگو معتقد بوده‌ام‌. من حتما این کار را انجام می‌دهم و هیچ مشکلی ابدا با آن ندارم، اما این به این معنی نیست که بدون پیش شرط این گفت‌وگو را انجام می‌دهم.

این در حالی است که کره شمالی و کره‌ جنوبی توافق کرده‌اند تا برای نخستین بار طی بیش از دو سال گذشته اولین مذاکرات رسمی خود را انجام دهند.

ترامپ ابراز امیدواری کرد که دو کره در این مذاکرات از موضوع شرکت در بازی‌های المپیک زمستانی کره‌ جنوبی فراتر روند.

روز شنبه یک مقام المپیک کره شمالی اعلام کرد که “احتمالا” این کشور در این بازی‌ها شرکت خواهد کرد.

ترامپ گفت: من دوست دارم که آنها مذاکرات‌شان را از موضع بازی‌های المپیک فراتر ببرند و در زمان مناسب نیز ما به آن ورود خواهیم کرد.

او گفت: اگر نتیجه‌ای قرار است از این مذاکرات حاصل شود یک اتفاق بزرگ برای کل بشریت خواهد بود.

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح شده که تا همین چند روز پیش او در پاسخ به سخنرانی سال نوی میلادی رهبر کره شمالی که در آن از آماده بودن به اصطلاح دکمه هسته‌ای روی میزش خبر داد، گفته بود که او دکمه هسته‌ای قدرتمندتر و بزرگتری دارد.

روز جمعه کره شمالی و کره‌ جنوبی درخصوص این مذاکرات توافق کردند و سئول پیشنهاد اعزام یک هیئت پنج نفره به رهبری یکی از وزرای دولت به مذاکرات در روستای مرزی پانمونجوم در روز سه‌شنبه را داد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید