توافق مصر و رژیم صهیونیستی برای تبادل اراضی و اشغال نوار غزه

توافق-مصر-و-رژیم-صهیونیستی-برای-تبادل-اراضی-و-اشغال-نوار-غزه

به گزارش سایت بازخوان، روز گذشته پنجشنبه، روزنامه رأی الیوم در مطلبی از نشست «عربی-اسرائیلی-آمریکایی» به میزبانی قاهره، پایتخت مصر خبر داد.

موضوع ویژه‌ این نشست «محرمانه» که هفته گذشته برگزار شد، بررسی آینده نوار غزه بود.

به فاصله یک روز از انتشار این خبر، برخی منابع خبر می‌دهند که مصر و رژیم اسرائیل در پی تبادل اراضی بین خود هستند.

حاکم المطیری، رئیس حزب امت کویت و استاد دانشگاه این کشور در توییتر خود نوشت: نظام عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر هم‌اکنون در حال ساخت یک اردوگاه آوارگان با ظرفیت نیم میلیون نفر در غرب نوار غزه است تا در صورت حمله به نوار غزه فلسطینی‌های ساکن غزه در این اردوگاه اسکان داده شوند.

وی مدعی است که در صورت حمله به نوار غزه، فلسطینی‌ها به این اردوگاه کوچانده خواهند شد.

این استاد دانشگاه کویت همچنین از وجود توافق بین تل‌آویو و قاهره بر سر تبادل اراضی خبر داد و نوشت، توافق تبادل اراضی در چارچوب نقشه آمریکا که احتمالا اجرا خواهد شد، صورت می‌گیرد.

به گفته وی، قرار است مصر در مقابل پناه دادن آوارگان نوار غزه در اراضی خود به همان مساحت از صحرای «النقب» فلسطین اشغالی را به خاک خود الحاق کند.

رئیس حزب امت کویت می‌گوید: بحران واقعی بر سر قطر و محاصره آن نیست، بلکه بحران واقعی در این نقشه [اشاره به نقشه توافق اسرائیل و مصر] نهفته است.

 


نقشه تبادل اراضی بین مصر و اسرائیل

وی همچنین مدعی شد آنچه که نیروهای اشغالگر طی این مدت به دست نیاورده‌ بودند، الآن به وسیله محمد دحلان، از رهبران جنبش فتح و زیر نظر امارات محقق می‌شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید