تیم روباتیک افغانستان از حضور در مسابقات رباتیک دبیرستان‌ها محروم شد

تیم-روباتیک-افغانستان-از-حضور-در-مسابقات-رباتیک-دبیرستان‌ها-محروم-شد

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، تیم های رباتیک دبیرستان های سراسر دنیا قرار است که ماه آینده در رویدادی تحت عنوان FIRST Global Challenge در واشنگتن دی سی آمریکا دور هم جمع شوند و به رقابت با یکدیگر بپردازند.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بنا بود ۱۵۰ تیم از جمله افغانستان در این رویداد حضور پیدا کنند که متاسفانه به خاطر قوانین جدید وضع شده برای ورود به خاک آمریکا، این تیم از حضور در مسابقات رباتیک باز ماند.

تیم مذکور متشکل از شش دختر نوجوان افغان است که از شهرهای مختلف این کشور خود را به سفارت آمریکا در کابل رسانده بودند تا ویزا بگیرند که متاسفانه دو بار تلاش آنها برای این منظور به نتیجه ای نرسید.

اما به جز ویزا این تیم با مشکلات دیگری هم روبرو شده، برای نمونه، کیت رباتیکی که از سوی نهاد برگزار کننده رقابت تهیه و برای آنها ارسال شده بود ماه ها در گمرک افغانستان توقیف شده بود و استدلال نهاد مربوطه هم این بود که مبادا داعش بخواهد از این کیت برای انجام عملیات بمب گذاری در خاک افغانستان استفاده نماید. در هر صورت حدود سه هفته پیش بود که تیم رباتیک افغانستان موفق شد این کیت را دریافت کند.

گفتنی است این تیم توسط خانم رویا محبوب تشکیل شده که نخستین مدیرعامل حوزه تکنولوژی افغانستان به شمار می رود و توانسته نوعی ربات مرتب کننده توپ را با همراهی تیمش بسازد. این ربات قرار است در ادامه برای حضور در رقابت به آمریکا ارسال شود و آنها نیز از طریق ویدیو کنفرانس مراحل ارزیابی اش را مشاهده نمایند.

در پایان بد نیست اشاره کنیم تیم دیگری از گامبیا نیز ظاهرا اجازه حضور در این رویداد را پیدا نکرده و وزارت کشور آمریکا از هرگونه اظهار نظری در این باره خودداری نموده است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید